Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik ezek a multiple choice...

Mik ezek a multiple choice ökörségek az egyetemeken és a főiskolákon? Hogyan lehet professzoroknak annyi eszük, hogy ilyen idiótaságokat állítanak össze és még el is hiszik, hogy a tudást tükrözi?

Figyelt kérdés
Ezek a tesztek lekorlátozzák a tudást egy négy fal közé, arról nem is beszélve, hogy sokszor úgy vannak a válaszok fogalmazva, hogy még a a különbséget sem érzi az ember, mindenek a teteje, hogy még az embernek azon is gondolkodnia kell, hogy hány megoldás lehet.
2017. febr. 23. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:

valaki nagyon megsértődött egy ZH után.


szokj hozzá, nem fognak mindent egy féle képpen számonkérni. itt ez, ott kifejtős, amott szóbeli, stb.


igenis tükrözi a tudást ez is bizonyos szempontból, hisz ha nem tudod az anyagot nem tudsz válaszolni. semmilyen számonkérés nem tükrözi am a tudásod teljesen, mindegyik csak bizonyos szemszögből.

2017. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez nem Igaz,mert a multiple choice nem ad lehetoseget a tudas kifejtesere, hanem egy megadott intervallumba bezarja a tudas alkalmazasat
2017. febr. 23. 11:33
 3/9 A kérdező kommentje:
Én matek-fizika tanár leszek, tehát az én területem, ami 25 az 25. Biztos nem fogok a Gimiba a gyerek elé egy egyenletet, és 4 válassz lehetőséggel, hogy válaszd ki fiam,lányom melyik a helyes megoldás, mert én arra leszek kiváncsi mi van a fejekben. Pont, hogy ezek a tesztek a nyelvszakos kollégáknál vannak, hogyan tudnánk, így ápolni anyanyelvünket, ha a jövendőbeli magyra tanárok, ahelyett, hogy fogalmazásokat írnának, csak xelgetnek, mint valami totón! Az meg a másik, az meg nem csoda, hogy nyelvtudásban a béka feneke alatt VAGYUNK, ha a nyelvtanárok ilyen xelgetős teszteken keresztül kapják a diplomájukat!
2017. febr. 23. 11:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

öreg. a tudásod egyáltalán nem korlátozza. nem mondja neked azt hogy ezt tilos tudnod.. csak azt korlátozza hogy mit kér számon. mint előbb le lett írva, tökéletes számonkérés nincs, egyiknél ilyen másiknál olyan. ez van. igencsak nagy hülyeségre vall ezen felháborodni.

Már csak azért is, mert a tanárnak teszem azt 200 ZH-t kell kijavítania. határidőre. azért az sem mindegy, hogy ha mindet neki kell javítania PL, hogy x-elgetőst javít, vagy éppen 200db 10 kifejtős kérdésből álló zh-t.

2017. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 chtt ***** válasza:
100%

Feleletválasztósnak hívják, ha már ápolni szeretnéd a nyelvünket :) - és megvan a helye a számonkérésben, sok más egyébbel együtt. Te vagy a matekos, biztos meg tudod mondani, hogy mekkora az esélyes annak, hogy tudás nélkül is eltalálj minden választ... mindig, minden tesztben.


Ha tudsz, hót mindegy, milyen formában kérik számon. Ne mondd nekem, hogy kifejtősben tudod hozni pl. az "If I were you" szerkezetet, de feleletválasztósban (If I ... you, I would buy that car. -- A/was B/could C/were D/am) már nem. Vicc. :)

2017. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Javitsa csak ki a tanàr a 200 tesztet hatàridőre az a dolga, igenis,hogy korlàtozza a tudàst,mert csak a f eladat Irojanak a megoldasat tükrözi, pl az irodalomban vagy a pedagogiaban, több megoldàs is lehet, nem kizarolag egy. EGYEBKENT ők hìvjàk multiple choicnak nem az ujjambol Szopom,egyebkent nem tudom neked kiszamolni mekkora az eselye,mert ahhoz fixen kène tudnom,hogy Hany megoldàs van, egyebkent nem a tanar javitja, hanem beteszi ilyen gepbe es az adja ki az Eredmenyt, az is elofordult mar hogy mindenkitol 2 pontot levont a gep es csak 3 het mulva derült ki.
2017. febr. 23. 12:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
jaj a pici lelked és igazságérzeted megsérült.. szokj hozzá, ilyen az élet :) de remélem egész életedben ez lesz a legnagyobb bajod :)
2017. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
NEM a kicsiny lelkem sèrült meg,mert engem nem èrintett teszt. EGYEBKENT en most fogok tanitani elsoeveseket es elem raktak ilyen multiple choicokot de ki is dobtam őket mert nagyon sok feladatnak szamos Mas levezetesi modja is van
2017. febr. 23. 15:09
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én angol-magyar tanárin vagyok, és nálunk elég rika a multiple choice teszt, vagy ha van is, általában kifejtős kérdések mellett van. De volt olyan vizsgám is, ami feleletválasztós volt, 6 opció volt mindenhez, de esélyed sem volt úgy megcsinálni, ha nem gondolkodtál, csak bemagoltad az anyagot. Szóval ne nyilatkozz kérlek arról, mi hogyan eszünk jó tanárok, te foglalkozz a te szakoddal XD Nyilván egy 150-200 fős előadást tartó tanár nem akar eszét iratni a diákokkal, mert azt iszonyú munka ellenőrizni, és nálunk egy héten belül be kell írniuk a jegyet. Felesleges munka lenne nekik.
2017. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!