Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kiakarnak rúgni az egyetemről/...

Kiakarnak rúgni az egyetemről/koliból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma jött haza egy levél anyunak az egyetemtől hogy " felhivom a figyelmet arra hogy amennyiben tartozadat 2017 febr. 25-ig a megadott modon nem rendezi ugy a tanulmanyi ugyintezo2017 febr. 27-i datummal megszunteti a hallgatoi jogviszonyat.

Ezt irtak

Korabban mar kuldtek felszoliast es ez utan meg aktiv a kollegiumi dij tartozas"


Ezt anya küldte el nekem messengeren ma mert én egyetemen vagyok.

Van egy 3000Ft-os januári kollégiumi késedelmim ami 13 napja lejárt. De előtte volt egy 500Ft-os ismételt késedelmi(?!) amit kifizettem és utána jött ez a rendes késedelmi amit már akkor nem értettem. Azt írják többször figyelmeztettek, hát engem egyszer nem figyelmeztettek semmilyen módon és most azt sem értem hogy hogyan kapcsolódik a hallgatói jogviszonyom a kollégiumhoz?

Hogy lehet ilyet csinálni?

Ma jött a levél és ha anyu holnap reggel elutalja akkor is csak hétfőn megy rá mert egy nap a neptunos átutalás, ami meg már késő. Hogy lehet ilyet?????

Nekem jövő héten óráim vannak. Ha kirúgnak akkor hova megyek? Messze lakom, nem tudok bejárni de igazából nem is értem a kirúgás okát. Volt egy pár késedelmim de minden be van fizetve. Az összes koli díj meg minden. Még ha 10.000Ft-ról lenne szó.. de nem. Ez egy 3000Ftos késedelmi díj. Szerintetek?????

Már 1 órája bőgök.

Ja igen azt kihagytam hogy nem jó névre jött a levél.... a nevem xy Petra ez a levél pedig xy Péter névre jött....

Most ez???

21/L


2017. febr. 23. 20:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Vissza kellett volna küldeni, hogy a címzett ismeretlen. Ha azt se tudják, hogy hívnak, akkor vajon mennyire megbízható a pénzügyi nyilvántartásuk? 23-án nem küldhetnek olyan levelet, hogy 25-én (szombaton!) kirúgnak. Tiszta káosz!
2017. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez most zavaros lett, de megértem hogy ideges vagy. Először is, nem neked ment a levél, nem a te nevedre, innentől kezdve bármi is lesz, neked jogodban áll fellebbezni.

A másik az, hogy ezt nekünk is mindig elküldik üzenetben, hogyha Neptunban X dátumig nem rendezed bármely összegű tartozásod akkor az bizony jogviszonyt bont, a kollégium pedig erősen kapcsolódik ehhez, netán koleszos a számla amiatt.

Én a helyedben holnap mielőbb bemennék a TO ba (ha nyitva van) és megkérdezném, hogy mi van. Ilyen késedelmek elkerülése végett jó tanács, hogy mindig legyen a neptun számládon pár ezer forint, be tudd fizetni, főleg ha felejtős vagy.

2017. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Dehát hogy fizessem be basszus ha egyszerűen nem tudom? Ha holnap reggel befizetem az is hétfőn megy csak rá....

Annyira ideg vagyok hogy szétcincálnék valakit.

Holnap lemegyek a kollégiumi irodába. Jobbat nem tudok. Mert a kollégiumi irodában van az illető aki küldte a levelet.Ez így jó? Szerintetek kirúgnak? Meglehet ezt még beszélni? Vagy köti őket valami szabály?

2017. febr. 23. 20:43
 4/20 anonim ***** válasza:
Nezd meg eloszor is az osszes adatot a levelben (nem tudom, mi van benne, akarmilyen adat, ami alapjan azonosithatod magad vagy eppen a tevedest). Pl. a te neved Kovacs Petra a level meg Takacs Peter nevere jott? Vagy hogyan kell elkepzelni? Szerintem irj most rogton egy emailt, holnap pedig beszelj az illetovel, mert irtad hogy tudsz, es tisztazva lesz ez az egesz.
2017. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mást nem tudsz csinálni. Itt nem leszünk okosabbak ennél, nem tudjuk megfejteni. Holnap mielőbb menj be hozzá és ő elmondja, hogy mi van, kinek küldték és mit kell tenned.
2017. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az biztos hogy nekem küldték mert van 3000Ft-os tartozásom és a cím amire jött jó, csak a név rossz.

Igen pl nevem Kovács Petra és Kovács Péter névre jött..

2017. febr. 23. 20:56
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
De ha van tartozasod, akkor ne haragudj, de mi a kerdes? Te magad irod, hogy a kesedelmi is lejart 13 napja. Eddig volt ra turelmi ido, nem fizetted be, es most meg panikolsz.
2017. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Azért mert 3000 forintért akarnak kirúgni azért........
2017. febr. 23. 21:09
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
A tartozas, az tartozas. Nincsen tureshatar, hogy "jo, akkor az xy-nek ezt most ajandekba adjuk 3000-ig, 4 ezertol meg jon a behajto".
2017. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Pedig ha hiszitek, ha nem:


A TVSZ 17.§-a szerint meg kell szüntetni a hallgatói jogviszonyát annak a hallgatónak, aki NAPPALI, LEVELEZŐ és TÁVOKTATÁSI tagozaton az Egyetemmel szemben fennálló fizetési kötelezettségét nem rendezi határidőre.

2017. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!