Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen büntetést kaphatok...

Milyen büntetést kaphatok pedagógusként, ha telefonon felveszem ahogy nekem akar jönni egy 17 éves, agresszív gyerek, vagy trágár módon ordítozik velem?

Figyelt kérdés

Rendőrségre, bíróságra kellene bizonyítéknak.Mindenkivel ezt csinálja, már neki is ment nevelőnek,ami miatt kapott 2 év vádemelés halasztást, ha jól viselkedik, de azóta még rosszabb a helyzet.Iszonyat elviselni, egy pszichopata, nem lehet neki ellentmondani mert rögtön robban, fenyegetőzik hogy elvágja a torkunkat, stb.

Ezt venném fel.De gyámja azt mondta, tilos felvenni, a gyerek személyiségi jogai miatt, de a nevelők jogai és a többi normális gyereké hol van? Miért őt védjük?



2017. febr. 24. 08:18
 1/5 health visitor ***** válasza:
Először is, milyen iskolában tanítasz? Mert ennek a gyereknek nyilvánvalóan semmi keresnivalója átlagos iskolában, kezelésre szorul, pszichológus, gyógypedagógus minimum kell hozzá. Az ilyeneket egyébként ki szokták emelni az osztályból, és speciális iskolába küldik, nálatok ez hogy hogy nem történt meg?
2017. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Úgy gondolom,hogy ezt egy ügyvédtől kéne megkérdezni, nem hiszem, hgy az itt válaszoló átlagemberek hiteles választ tudnának adni.
2017. febr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem iskola, gyermekotthon.A pszichológus se boldogul vele,amúgy se kötelezheti rá még egy beszélgetésre sem, ha a gyerek nem egyezik bele. Gyermekpszichiátrián is feküdt már, annyi történt, beállítottak neki pszichés gyógyszereket, amiken már sokszor variáltak, mert nem hatnak igazán, vagy sokszor előfordul, nem veszi be. Bele nem tömhetem, ugye megint a gyermekjogok.Míg bűncselekményt nem követ el, javítóintézetbe se kerülhet. Amúgy is a javítókba várólista van, ezért a bűncselekményt elkövetők kerülnek első helyre.

18 éven alul nem mondható ki gyerekre hogy pszichopata, borderline szindrómás, stb.

Szakemberek sem tudják, mit kezdjenek vele.Kérdésem csak a telefonfelvételre korlátozódik, a többi szakemberek dolga lenne. Én ennyit tudnék tenni, ha büntetlenül megtehetném.

2017. febr. 25. 08:28
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Jelenleg Magyarországon bárkit föl lehet venni videóra saját használatra. Tehát levideózni lehet viszont nyilvánosság elé pl youtube a videón szereplő megkérdezése nélkül tilos. Ha jól tudom bíróságon a videó nem számít bizonyítékként amíg a videón szereplő személy nem ad engedélyt rá, hogy megnézzék. Remélem tudtam segíteni.
2017. febr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lakatos Legolasz válasza:
55%
Sokkal egyszerűbb ha beszél egy megbízható diákkal, hogy ha az agresszív gyerek balhézik, akkor vegye fel a mobiljával, majd a felvételt adja át Önnek! Egyébként ha Ön maga veszi fel a jelenetet sem sért vele semmilyen személyességi jogot!
2017. febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!