Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vidéki egyetemen nehéz fenntar...

Vidéki egyetemen nehéz fenntartani magad?

Figyelt kérdés
Pesti vagyok, haverom monortol lakik egy faluban, mindketten végzősök vagyunk és vidéki egyetemen gondolkozunk, csak nem tudjuk mennyire éri meg ( suli mellette valami meló, bulik, kaja, ruha, stb). Nagyon nehéz fenntartania magát egy egyetemistának?

2017. febr. 24. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Fejjel bele a vakvilágba...

Alapból a szak már nem mindegy. Van olyan szak, ami mellett könnyű dolgozni(diákmunka), azon felül kész csoda találni valami rugalmas helyet, de van olyan szak is, ami mellett megszakadsz ha mindkettőt csinálod.

Koli, vagy albérlet?

Bulik vannak dögivel, szóval nem nehéz szórni a pénzt, főleg itt Debrecenben.

Kaja nem vészes, de ez is igényektől függ. Vannak, akik válogatósak, vagy inkább rendelnek, vagy szimplán nagyobb az étvágyuk.

Ruha is olyan, hogy kinek ki.

Lehet piacon, kínaiból öltözködni, meg lehet márkás cuccokban is.


Szülői támogatás van-e, vagy nincs, stb. stb. stb.

Ezért mondtam, hogy bele a vakvilágba. Szinte semmi tudásod nem lehet.

2017. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem annyira konnyu. En a Debreceni Egyetemen tanulok ott is szoktam enni , a legkozelebbi szamomra elfogathato hely az Pepe Panini Cafe ( egy nap a kaja 5000 Huf. ketszeri etkezes, mert en nem vagyok kollis). Ruha, szerintem szamottevoen nem fogvaltozni az oltozkodesi szokasod attol, hogy videki egyetemen fogsz tanulni (ha marka hu vagy nem olcso, ha nem...) Bulik azok vannak. Melo es egyetem? Szakfuggo! Ez egyen fuggo ki mennyire igenyes, ha valaki az sokba kerul, hanem akkor nem annyira!
2017. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kettes jó példa az étkezésre. 5.000 Ft naponta.

Nálam ez van amikor megvan 500 Ft-ból is naponta. Azonban általában max 2.000 Ft. (Egy ebéd a menzán, és mellé a reggeli-vacsora ami hideg)

2017. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as kinek mi. En szeretek enni. (2-es voltam)
2017. febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

5000 forintnyi kaja egy napra?150 ezret megeszel egy hónapba?

Te beles ! :D

2017. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem eszek annyira sokat :D egy burger ara 1300 ft , eszek egy nap 2-t , kersz hozza salatat, inni valot, valami edesseg, es 1 kave ! Megvan az !
2017. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!