Diakmunka, egyetem?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egyetemre, de elég valószínű hogy csak önköltségesre jutok be,amit nem tudnék fizetni. Ha felvesznek önköltségesre akkor rögtön lehetek passzív hallgató? És így még nem kell fizetnem?

Akkor tudnék diákmunkát vállalni legalább egy ideig, és utána ha jövőre ugyan arra az egyetemre jelentkezem, hogy államira bejussak, akkor lesz valami hátrányom ebből hogy idén felvesznek de otthagyom?



2017. febr. 25. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennek én nem sok értelmét látom. Lehet, hogy egyetemfüggő, de én úgy tudom, hogy nem lehet rögtön passzív félévvel indítani.


Másrészt, ha most felvesznek önköltségesre, de jövőre megpróbálod az államit, akkor felesleges volt a jelentkezés is. Hátrányod nem lesz belőle.


Harmadrészt diákmunkára leginkább nappalis aktív hallgatói jogviszony kell. Ha nagyon dolgozni szeretnél akkor keress olyat, amihez nem kell különösebb végzettség(pl eladói, árufeltöltő).


Első félévet meg nem kell visszafizetni.

2017. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem játszik az önköltséges, akkor töröld a listádból és jövőre próbáld meg újra az államit!


(Egyébként

- szakfüggő, van, ahol lehet passzív évvel kezdeni, van, ahol nem, ennek neked kell az adott egyetem adott karának szabályzatában utánanézned.

- ha passzív féléven vagy, akkor nem, nem kell fizetned

- passzív féléven viszont nincs diákigazolvány és értelemszerűen semmilyen juttatás, ami a hallgatói léttel jár (így diákmunka sem)

- nem, újrafelvételizés esetén nem lenne hátrányod abból, hogy épp passzív vagy az önköltséges formán)

2017. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!