Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégisták, egyetemisták! Ti...

Kollégisták, egyetemisták! Ti hol esztek és mit?

Figyelt kérdés

Szoktatok magatoknak főzni vagy anyukátok küld valamit mindig? :) Esetleg valami olcsó önkiszolgálóba/vendéglőbe jártok? :)


Én jövőre leszek egyetemista, koliba tervezek menni. Anyukám úgy tervezi, hogy majd minden hétvégén hazajövök és akkor viszek magammal jóóó sok kaját. Csak szegénykém még nem tudja, hogy nem nagyon szeretnék mindén áldott héten hazajárni. :) Ezért vagyok kíváncsi, hogy ezt ki hogy oldja meg. :)



2017. febr. 26. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Első 3 évben napközbe sosem jártam haza az albérletbe, folyton sörözni jártam, akkor vhol megoldottam, gyorskajáldákban, vagy inkább ittam sört és ettem hozzá kiflit meg ilyesmik. Mikor már kevesebbet jártunk inni, akkor inkább megtanultam főzni és inkbb azt kajáltam
2017. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Eleinte én is úgy indultam, hogy otthonról vittem kaját, csak sokszor enni se volt időm és így sajnos megmaradt. Most már nem is viszek otthonról, hanem napközben megeszek egy-egy boltban vásárolt szendvicset, a táskámban mindig van valami gyümölcs vagy müzliszelet, aztán ezekkel elvagyok. Elolvasva elég riasztóan hathat. :D De tényleg van olyan napom,hogy reggeltől estig bent vagyok, viszont a folyadékpótlásra mindig figyelek.
2017. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Én többedmagammal albérletben voltam: ha otthon voltam ebédidőben, akkor főztem. Ha a suliban, akkor a menzára mentem. Vettem mindig mindent, ami kellett, a szüleimtől nem vittem semmit. (Mondjuk egy koli más, voltam külsősként koliban, és első nap kiették a kajámnak a felét a hűtőből:( - pedig 4 emberre volt egy hűtő... De ez nyilván kolitól is függ, lehet, hogy neked nagyobb szerencséd lesz:)
2017. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Donald J. Trump ***** válasza:
53%
Eleinte péktermékek, mert olcsó és gyors, de rohadtul egészségtelen, úgyhogy hosszú távon nem ajánlott. Menüt kifőzdékben nem nagyon lehet 800 HUF alatt enni, így az csak akkor lehetőség, ha egész nap bent van az ember (de nem ajánlott csúcsidőben menni az ilyen helyekre). Máskülönben egy saláta összedobható viszonylag hamar, s főzőcskézni sem kell hozzá, csak a bevásárlások sok időt vesznek el. Ja, meg persze nem túl mobil, nem igazán tudod két óra között magaddal vinni és megenni. Nincs tökéletes megoldás, ezeket kell rotálni.
2017. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Menza
2017. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

2 hetente hazajártam az első pár évben, akkor feltankoltam kajából utána pedig szendvics, spagetti, sajtos-tejfölös tészta stb... Ilyen egyszerűbb ételeket csináltam + gyros, de a legtöbb pénzem sörre ment és a 2. hét csütörtökén már nem ettem pénteken és úgy estem haza mint egy kiéheztetett vadállat.

Később egyre ritkábban jártam haza, így egyre gyakrabban főztem magmnak, illetve elkezdtem edzeni és megtanultam az alap "testépítő" kajákat és nagyjából a csirkerizs minden elképzelhető variációját.

Az utolsó fél évben már rendes, ételnek mondható dolgokat készítettem a fenti repertoáron kívül, pl. brokkolis-tejszínes csirkemell, kókuszos-currys csirke stb..

2017. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Nekem sajnos nagyon figyelnem kell a pénzre mert nagyon kevéssel gazádlkodok egy héten. Ha hazamegyek kapok egy két adagnyi kaját. Én általában venni szoktam virslit, tojást, felvágottat és ilyesmiket vacsorára. Ebédre pedig főzni szoktam, mikor mit. Szoktam nézni, hogy melyik boltban milyen hús lesz akciós, és az alapján csinálok valamit. Egyetemi büfében nem szoktam enni, egyszerűen sajnálom a kb 1000 Ft-ot egy adag ételre. De ez tőled fog függeni, hogy mire van igényed és mit tudsz megengedni magadnak.
2017. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! :)

Sajnos mi sem vagyunk eleresztve, ráadásul ételallergiám is van, szóval nem lesz a legegyszerűbb, de majd megoldom. :))

2017. febr. 26. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!