Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 10 ujjas vakon gépelésnél...

10 ujjas vakon gépelésnél betűnként vagy szavanként kell írni? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Nekünk úgy mondták, hogy betűnként írjuk és mondjuk magunkban, az elején így is csináltam, de most, hogy már gyorsabban kell tudni gépelni, átszoktam a szavankénti gépelésre, mert így gyorsabban megy. A betűzés lelassít meg sokszor belekavarodok. Bár igazából a szavankénti gépelésnél is belekavarodok, mert sokszor előbb ütöm le a későbbi betűket.

Mi a jó megoldás? Akik gépírnak, hogy csinálják?


2017. márc. 2. 19:57
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem ez olyan mint a kézírás vagy olvasás és egy idő után szavak majd mondatok lesznek belőle.
2017. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elején azért betűződ, mert sok az értelmetlen szó.

aba, aba, aba

sdf, sdf, sdf


Vagy bármi.


Aztán pl. baba, baba, baba, de ahogy gyorsulsz, már nem úgy mondod magadban, hogy b a b a, hanem baba.


Utána, meg már jönnek a szavak a mondatok.

Mintha magadnak diktálnál.

Nem betűnként, hanem a beszédnél egy picivel lassabban folyamatosan.

2017. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Akkor jó, csak nekünk még mindig azt mondja a tanár, hogy betűnként írjunk, de akkor hülyeség.

2017. márc. 2. 22:43
 4/4 anonim válasza:

Jókat írtak az előző válaszadók is, de nem az a következtetés, hogy akkor az oktató hülyeséget mondott.

Betűnként gépelek (nem is értem teljesen a kérdést). Ezért számomra nem érthető szavakat is le tudok gépelni - feltéve persze, hogy tudom vagy ki tudom találni, hogy hogyan kell betűzni.

Például, nem kellett külön megtanulnom, de ekezetek nelkul is ugyanolyan gyorsan tudok gepelni. Az ujjaim mar "tudjak" hogy melyik betuhoz hova nyuljanak.

2020. júl. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!