Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi évében vagyok, és...

Érettségi évében vagyok, és biztosan megbukom matekból, hogyan kaphatnék mentességet?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem észre a bajt, kérdeztem a matek tanáromtól, hogy kaphatnék e felmentést de azt mondta ilyenkor már nem adnak (hogy miért, azt nem magyarázta el) és annyiban is hagytam, mondván csak sikerül összekaparni egy kettest. De most, érettségi évében, közel az érettségihez, látom (és a tanár is) hogy teljes sötétség van a fejemben. Nem hogy kettest nem szerzek össze, de pontokat se nagyon. És azt mondta meg fog buktatni.

Ez eddig oké, beletörődtem, de ha tegyük fel a többi tantárgyból sikeres lesz az érettségim, és jövőre megpróbálkozom a matekkal, akkor gondolom újra iskolába kell járnom csak a többi órára nem kell bejárnom. Nem lehetne valahogy megoldani, hogy mégse kelljen matekból érettségiznem hanem jövőre választanék egy másik tantárgyat?

Néztem neten de nem igazán találtam 2017-re vonatkozó információkat...



2017. márc. 7. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Matekból kötelező, tehát nincs más módod ezt mellőzni. Órákra nem kötelező bejárnod ha szerzel egy jó magántanárt aki foglalkozik veled, elég ha egy osztályozót összehozol kettesre hogy meglegyen a 12. osztály és utána mehetsz érettségizni. Én se voltam jó matekból, sőt nekem is elég nagy sötétség volt a fejemben, de egy jó magántanár segített abban hogy a minimális kettest eltudjam érni. Nem lehetetlen, csak nagyon sokat kell ezzel foglalkozni.
2017. márc. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyakorolsz vagy matektanárhoz jársz vagy egy minimális energiát belefektetsz, akkor is meg tudod csinálni legalább kettesre, ha te vagy a legnagyobb antitalentum matekból valaha.


Felmentést azért nem kapsz, mert nem vagy diszkalkuliás. Vicces lenne, ha mindenki felmentést kapna azokból a tárgyakból, amikből nem jó.

2017. márc. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

diszkalkuláriára adnak felmentést, de akit elrugdosnak valahogy 12.ig az nem diszkalkuláriás, csak nem nagyon szeret tanulni


egyébként ilyen szar jeggyel mit szeretnél kezdeni magaddal? mert emelt OKJ-ra simán felvesznek úgy is, hogyha őszre teljesíted a matek érettségit

egyetemen meg gondolom nem igazán gondolkoztál


szóval szerintem gond egy szál se


amúgy egy kettest összehozni nem nagy mutatvány, mert van szóbeli is, de 20 pontot alapból nem nehéz összehabizni

2017. márc. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt hiszi, hogy meg fog bukni. En is azt hittem, mert az en fejemben matekbol aztan akkora sotetseg volt, hogy onnan ember nem verekedte volna ki magat, de megis atmentem kettessel.
2017. márc. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha év végén buksz matekból, és a többiből leérettségizel, akkor mész a javítóvizsgára augusztusban. Ha ott is megbuksz, akkor évismétlés. Ilyenkor ÉV ELEJÉN jelentkezni kell az iskola helye szerint illetékes pedagógiai szakszolgálatnál, akik eldöntik, hogy jár-e neked felmentés. Az iskolatitkár meg tudja mondani, hogy hol találod őket.
2017. márc. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Én buktam matematika érettségin anno 2000-es években :-) Szóbeliznem kellett...érettségire semmit de semmit nem tanultam, mivel jól elvoltunk haverokkal..szerenád, bolondballagás, kirándulások...aztán hopp 2 nap és érettségi...magyarból kettes lett, angolból elégtelen, matek elégtelen... vágjunk neki a szóbeliknek....hát semmit nem tanultam, érettségi napján tanakodtunk haverral, hogy voltak-e tételek nyelvtanból :) Idegesek is voltunk igy várakozás alatt elmentünk bedobtunk két sört és egy felest..cigiztünk lazultunk....aztán behívtak...csont kettessel de meglett szóval délután söröztünk......szóval nagyobb a füstje mint a lángja..matek szóbelin a tanár mondta el helyettem a megoldást..angolból is beírták a kettest...magyarul átrugdostak :-)


Aztán persze megkomolyodtam...leérettségiztem újra..egyetemre mentem..komolyan tanultam....lediplomáztam, hiszen arra akarok kilyukadni, nem mindegy miért buksz meg..nagyon tanulod...becsületesen odateszed magad és ennek ellenére ketteske vagy karó..avagy nem érdekel nem tanulsz és úgy, mert ha utóbbi eset akkor nem kell félni majd idővel be nő a fejed lágya :)

2017. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de a kérdésemre csak egy vàlasz jött tulajdonképpen...
2017. márc. 8. 17:59
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

1. Az 5-ös válaszoló által leírt módon és időben tudsz felmentést kérni, de egyetértek az előzőekkel abban, hogy ha eljutottál a 12. osztályig matekból, akkor már szinte esélytelen, hogy megkapod. (De az idei érettségiig ugye felmentés ügyében nem tudsz lépni, csak majd akkor, ha esetleg év végén (és nem az érettségin) megbuktat a tanár.

2. Ha megbuktat a tanár 12. év végén, és nem mész át az augusztusi pótvizsgán sem, akkor végig kell járnod újra a 12. osztályt, minden tárgyat, mintha az idei évben egyáltalán ott sem lettél volna. (És ebben az esetben próbálkozhatsz ősszel a felmentés ügyében)

3. Ha év végén kapsz min. egy 2-est, de az érettségin megbuksz, akkor már nem kell középiskolába járnod (hiszen lesz bizonyítványod arról, hogy befejezed a 12 osztályt és lesz 4 tárgyból érettségi törzslapod, csak nem kapod a kezedbe az érettségi bizonyítványt addig, amíg át nem mész matekból. Az érettségit évente kétszer próbálhatod meg.


De tuti át fogsz menni! (Gondolj arra, hogy tavaly egy sima százalékszámításért is lehetett 2 pontot kapni:))

2017. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem jutok el matek érettségiig, ez nem arról szól hogy betojtam hanem hogy azt mondta nem enged el oda, megbuktam... (7 egyest nehéz lenne kijavitani...) nem lustaságból szerzek egyeseket hanem mert sosem tudom dolgozatban hogy mit is kéne csinàlni... eddig azért jutottam el (a tanár szerint) mert megadta a kegyelem kettest...
2017. márc. 9. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!