Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem engedik a szüleim,...

Miért nem engedik a szüleim, hogy sport helyett tanulhassak?

Figyelt kérdés

13/L

Szeretek tanulni.

Viszont sportolni kifejezetten utálok.+ éves koromtól egészen 10 éves koromig futni jártam,mert muszáj volt.Most 11 éves koromtól karatézok,de nem szeretem a sportot.

Ráadásul pont azon a napon van 8 óránk,tehát kapunk egy rakás tanulnivalót.Azokat csinálom,de soha nem engedik meg,hogy sport helyett tanuljak.Azon a napon éjfélig fent vagyok,mert tanulok.Szüleim nem díjazzák,másnap hullán megyek állandóan suliba,és egyszerűen utálom.

Rengetegszer mondtam,hogy legalább azon a napon ne menjek karatéra,de nem engedik

Mindig mennem kell.

Öcsém kész sportfiú(9F).

Focizik,karatézik,vízilabdázik.

Harmadikos létére most per pill nincs se négyese,se ötöse,de szüleim nem törődnek,csak sportoljon.

Bár ő szívesen csinálja



2017. márc. 8. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Beteges. Főleg hogy nem értik meg azt hogy te nem szereted és inkább tanulnál.

Szólj valaki másnak, esetleg az osztályfőnöködnek vagy nagyszülők?

2017. márc. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

Mert semmi értelme a tanulásnak az általános és középiskolában, az ott szerzett tudás 99,99%-a felesleges.

Én végig 2-es voltam minden tárgyból, a 2eseket is puskázással szedtem össze, kivéve a matek és infó, ezekből 5-ös voltam, mert érdekelt. Az érettségi évében nem az érettségi miatt izgultam, hanem hogy ne bukjak 2 tárgyból is. Aztán össze is jött 420 pont az 500-ból, felvettek a BME-re mérnökinfora, elvégeztem és nettó 700-at keresek jelenleg, egy pár éves diplomával.

A sport pedig fontos mert az egészség a legfontosabb az életben. Meg persze edzi az agyat is. És jó alakod is lesz.

2017. márc. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Megnézném, hogy hogy volt neked 420 pontod 2esekkel :-)
2017. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

" Megnézném, hogy hogy volt neked 420 pontod 2esekkel :-)"


Dupláztam, csak a matek és infó érettségi pontjai számítottak + nyelvvizsga

2017. márc. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

2-es milyen szép álom. Legalább egy 13 éves kislánynak ne kommentelj ekkora baromságot.

Biztos full 2-es voltál mindenből és felvettek a BME-re.....

2017. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Egy 13 évesnek fontos, hogy mást is csináljon, mint tanuljon. Ilyen korban fontos a mozgás. Ha nem tetszik a karate, akkor menj le máshová, ahol jól érzed magad és érdekel is. Hidd el az sem jó ha egész nap otthon magolsz meg gépezel.
2017. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem akarom bevédeni a 2-es válaszolót, de a duplázás azt jelenti, hogy mindegy, milyen jegyeket szereztél gimiben, mert csak a két érettségi tárgyad eredményét nézik, és azt duplázzák. Lehetséges, hogy valaki full kettes legyen, de 500 pontja is lehet, ha két 100%-os emeltet ír.
2017. márc. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Van olyan sport,amihez lenne kedved?
2017. márc. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hobbiszinten hétvégénként futni szoktam.

Egyébkén meg heti 1x itthon tornázok.

Mindennap van tesi a suliban.

És nincs semmilyen sport,ahova szivesen mennék mondjuk heti 2x...

Egyik sem szimpatikus

Pedig már focizni is elmenem...

Ami az én esetemben nagy szó

2017. márc. 8. 17:49
 10/13 anonim ***** válasza:
13%

A testmozgás nagyon fontos, egészséges. Az ember nem arra lett teremtve / nem az a megszokott az emberi szervezet számára, hogy egész nap ül. Azt nem bírja.

Mondjuk ha hobbiból futsz, tornázol, az is jó, de valami kell!


Kérlek, ne tanulj ennyit!

Én 13 éven át (általános iskola, nyelvi előkészítő és középiskola) irtó stréber voltam. Ráadásul: rossz agyi képességekkel (ezt ki is mutatták!!), rossz tanulási technikával, tele görcsökkel és 0 önbizalommal. A 3,5 év egyetem alatt (büfészak volt) is sokat tanultam, de már több önbizalommal, edzettebb aggyal, jobb tanulási technikával. Úgy kiégtem, hogy alig bírom elvégezni az esti kis OKJ-t (szakmát), ami pedig fontos a büfészak kiegészítéséhez, mert így esetleg lehet olyasmi melóm, mint amilyenre vágyom.

Teljesen kiégtem, mindig is 120% bedobással végeztem, ami éppen a feladatom volt, az elvárás felém. Mégis kiégtem, nem bírom, ha nincs szabadidőm, egy 15 perces beadandót halogattam a kis OKJ-s felnőttképzésen hónapokig. A munkahelyemen is nagyon figyelnem kell magamra, hogy ne maradjak le...

Már azt se nézem jó szemmel, ha például egy ötödikes gyereknek egyórányi házija marad, miután hazament úgy, hogy 4-ig bent vannak amúgy is a suliban!!

2017. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!