Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vállalhatok magyarként angol...

Vállalhatok magyarként angol tanári állást külföldi iskolában? Van esély rá hogy alkalmaznak?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam, hogy mit csinálnék szívesen felnőttként, és arra jutottam, hogy milyen jó lenne 1-1 évre kimenni külföldre, és angolt tanítani (kb úgy mint Magyarországon az anyanyelvi tanárok). Csak azt nem tudom, hogy ilyen helyekre csak angol anyanyelvűt vesznek fel, vagy akár engem is felvennének.

2017. márc. 10. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
De hova? Mert azt a nyelvet is tökéletesen kell beszélned, amelyik országba mész.
2017. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont ez a lényeg, hogy külföldiként megyek oda, így a diákok csak angolul tudnak velem kommunikálni. Magyarországon is vannak anyanyelvű tanárok akik nem tudnak magyarul.
2017. márc. 10. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem. Te idegennyelvi lektorként csak magyar nyelvet tanítani mehetnél ki. Erre való a hungarológia mesterszak. Angolt te nem taníthatsz. Csak gondold már el, kinek lenne jó, ha te a kitudja milyen angol kiejtéseddel, nyelvtanoddal elkezdenél másokat esetleg rosszul oktatni?

Vannak magyar lektor ismerőseim, szerintem érdekes munka a magyar nyelvet, kultúrát terjeszteni a világban, az órákon kívül meg az ember úgyis az angolt használná, boltban, ismerkedni, szóval az is fejlődne. Én ajánlom.

2017. márc. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Magyarországon is vannak anyanyelvű tanárok akik nem tudnak magyarul." Ja, csak ő nem magyart tanítani jönnek, hanem anyanyelvi kiejtésű idegen nyelvet.
2017. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kakadu1999 válasza:
Lol okoska
2017. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, emiatt kérdeztem hogy nem vagyok anyanyelvű. De magyart tanítani nem hiszem hogy szeretnék, bár még nem gondolkodtam rajta :D
2017. márc. 11. 19:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt (kb 15 eve) szerb anyanyelvu angoltanarom Pesten. Szoval ez nem zarja ki, ha tenyleg jol beszelsz angolul, de a lehetosegeidet azert behatarolja. Nyugaton valoszinuleg talalni fognak nalad jobbat.


Annyit azert tehetsz, hogy kimesz 1-2 evre angol nyelvteruletre, es utana pl. Azsiaban probalsz angolt tanitani. (kb. 1 eve sikerult osszefutni Banyuwangin egy helyi angoltanarral.. borzalmas kiejtese volt, alig ertettuk.. nala konnyen lehetsz jobb)

2017. márc. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na igen, ilyesmire gondoltam :)
2017. márc. 12. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!