Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csillagászat, valahol olvastam...

Csillagászat, valahol olvastam régebben, hogy az univerzum keletkezéséig vissza tudunk "nézni" bizonyos hullámokon keresztül?

Figyelt kérdés
Valaki kifejtené ezt nekem bővebben, sajnos ennyire emlékszem csak, de lehet így sem pontos.

2017. márc. 10. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
A wikipédián sok hasznos információt lehet találni a témában: [link]
2017. márc. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hominida ***** válasza:

A "visszanézés" csak annyit jelent, hogy az asztrofizikusok értékelhető nyomokat találnak ebben a sugárzásban az ősrobbanás idejének fizikai jellemzőiről.


Konkrét dolgokat nézni ilyen szórt sugárzással nem tudunk, csak egyenes vonalban terjedő hullámokkal. A közel 13 milliárd fényév távolságban levő objektumokról némi túlzással az első fénysugarak érnek el hozzánk mostanában, de a fény szóba ilyenkor a gammasugárzástól a mély infravörös fényig, sőt a rádióhullámokig minden beleérthető. Természetesen ilyen felfoghatatlan távolságból érkező képekből még a Földön egymástól távol levő óriástávcsövek összekapcsolásával sem nyerhető ki túl sok részlet, de egyelőre még minden apró újdonság képes fenekestül felforgatni a kozmológiai elméleteket.

2017. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!