Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy valaki futár...

Ahhoz, hogy valaki futár legyen kell valami iskola?

Figyelt kérdés
GLS például, kell hozzá bármi, elég B kategóriás jogsi, vagy kell nagyobb? És kb mennyit keresnek? Köszönöm, talán nem jó helyre tettem fel a kérdést, bocsánat :)
2017. márc. 15. 12:56
 1/3 Donald J. Trump ***** válasza:
Érettségit ma már mindenkitől elvárják, de a túlképzettség inkább hátrány ezen a területen, semmint előny. Monotonitás meg hülyeségtűrés kell.
2017. márc. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
érettségim van :) és eladóként dolgozom még, szóval az utóbbiakkal sincs semmi baj :D
2017. márc. 17. 08:30
 3/3 anonim válasza:

Szia.


Látom, hogy lassan egy hónapos a kérdés, azonban csak most találtam rá, és most van időm írni. :)


Ahhoz, hogy ételfutár/pizzafutár legyél, nem kell különösebb iskolai végzettség, habár a középfok elvárt, szerintem mindenhol. :) Érettségi egyáltalán nem feltétel, hülyeségnek is tartanám, hiszen lehet okos és ügyes egy ember attól függetlenül, hogy van-e érettségije, vagy sem. Sőt, vannak óriási kivételek is. :)


Bármilyen futár céghez is mész, ha első sorban ilyen területen akarsz mozogni, akkor igen, egy "B" kategóriás jogosítványra lesz szükséged. Mint írtad, már megvan, gratulálok is hozzá, így ezzel már nem lesz problémád. Saját autó vagy motor használata előny, sőt, sok helyen feltétel is. De azért akadnak olyan cégek, ahol állják a járműveket, legyen szó autóról, vagy motorról. Én például egy olyan cégnél vagyok, ahol céges autó, és motor is van. :) Saját autót még csak egyszer kellett használnom, azt is csak azért, mert esett az eső, motoron nyilván úgy nem lehet dolgozni, céges autó pedig nem volt szabad. Aznap mondjuk rá is fáztam, mivel bele vertem 300+km-t a kis 1 literes swiftembe, ami már nem mai autó, ugyanis 20 éves idén. :)


Helyismeret sok helyen előny, vagy feltétel. De akadnak olyan cégek is, ahol egyszerűen elvárják, hogy rendelkezz gps-el, vagy olyan telefonnal, amin van elérhető térkép, navigációs felület. Motoros futárok nem használnak gps-t, éppen ezért csak akkor jelentkezz olyan helyre futárnak, ahol robogóval kell dolgozni, hogy ha van helyismereted, mivel azon elég macerás a térképet böngészni. :)


A nagyobb kategóriás jogsi előny lehet (!!!), de nem feltétel. Nem igazán érdekli őket, hogy milyen kategóriákra van jogsid, csak az, hogy a B meg legyen, hogy gond nélkül rá tud ülni egy autóra, vagy motorra, az is főként robogó. :) Egy C kategóriás jogsi például egy egyszerű pizzafutárnak felesleges, nem fognak vele foglalkozni, legfeljebb elismerek, hogy igen, ez egy ügyes ember.


Változó a kereseti lehetőség. 5-6, de inkább 6, hanem lassan 7 éve itthon még fater dolgozott a városban mint pizzafutár/ételfutár. Akkor az ő napi bére 3.500Ft volt, + a jatt, ami olyan mint a kutya vacsorája ugye bár. Vagy van, vagy nincs. Egyszer több, egyszer kevesebb. + Saját autóval dolgozott, az üzemanyag költséget megtérítették neki, így azzal sem volt probléma, olyan mint ha nem is költött volna semmit sem. :) Ideiglenesen csinálta csak ezt, mivel nem volt munka, ahonnan szóltak volna neki. Egy fél évig csinálta ezt, végül is nem bánta meg, de nem is volt a legjobb, ezt ő maga is megmondta. :) Én olyan helyen dolgozom, ahol ugye mint ahogy írtam, céges autók és motorok vannak. Nekem is csak B kategóriám van, illetve előzetesen külön "M" kategóriám, de ilyen helyre nem is kell több. :) Nekem a napi bérem 5.000Ft, be is vagyok jelentve, illetve fel is vagyok véve rendesen, mint hivatalos munkavállaló. Tehát van szerződésem. DE! Napi 10-13 óra melóról van szó, én nekem van olyan, hogy heti 5-6 napot megyek. A bejárást, illetve alkalom adtán az üzemanyag költségemet a bejáráshoz nem térítik. A telefon lennie kell mindig legalább egy kis pénznek (például 500Ft), amit elvárnak, különben

"mehetsz haza". :( A borravaló változó, hol van, hol nincs. A legkisebb napi borravalóm 750Ft (annak ellenére, hogy aznap mentem több mint 300km-t, majdnem 350-et.), a legnagyobb ~6000Ft volt. Átlagban én úgy gondolom hogy minden helyen meg lehet a napi 1500Ft-ot keresni, mint jattot, de ha mázlid van, akkor olyan helyre is mehetsz, ahol még címpénzt is fizetnek neked. Az előny, legalábbis számodra.

2017. ápr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!