Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elkalandozik a figyelmem...

Elkalandozik a figyelmem olvasásközben/ itt az érettségi?

Figyelt kérdés
6 hét és érettségi.. A magyar szövegértéssel van bajom, mert lassan olvasok, így nem végzek 1 óra alatt a feladatokkal sem, lassan olvasom el a szöveget, és a feladatokat is többször el kell olvasnom, hogy megértsem.. Főleg azért, mert mindig elkalandozik a figyelmem..
2017. márc. 21. 11:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem azért, mert elkalandozik, ez rossz kifogás, nem jutottál volna el az érettségiig, ha igaz lenne. Gyakorolj sokat, igyál folyamatosan, kényszerítsd magadra, hogy végigolvas a szöveget, középiskolát kijárt, felnőtt embernek ez már nem okoz gondot. És miközben olvasol, húzd ki a lényeget, az segíteni fog a visszakeresésben is.
2017. márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igazából ebben jó az érettségi mert szelektál emberek között. Akik nem olyan jó képességűek, azok nem szereznek majd jó pontot, és nem kerülnek majd be olyan jó egyetemre mint akik jobb képességűek.
2017. márc. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

második válaszoló bocsi, de butaság, amit írtál..

kihangsúlyozom, és ismétlem még egyszer, elkalandozik a figyelmem olvasás, tanulás közben... olvasom, olvasom a szöveget, de közben ilyenek járnak az eszembe, megint nem fogok végezni vele 1 órán belül, nem lesz jó, nem lesz meg, az érettségit is elszúrom...stb...

Nem a képességemmel van baj...

világosan leírtam ,hogy mi a gondom... ha nem érted meg akkor lehet hogy neked vannak gondjaid, de akkor ne engem csesztess, ha meg ezért írtál ,akkor felesleges volt, mert nem azért tettem fel a kérdést, hogy kötekedjenek velem és beszóljanak nekem,. hanem azért , hogy ,ha van normális ember egyáltalán még ezen az oldalon, akkor valaki segítsen! ha nincs ,akkor az meg elég szörnyű!!!!

2017. márc. 21. 13:38
 4/21 A kérdező kommentje:

és 1. válaszoló, de elkalandozik a figyelmem... ez biztos... és eljutottam az érettségiig is, sőt már megvan, ez most egy javító érettségi lesz magyarból a jobb pontért!

(többet olyan ne írjon ,aki kötekedni akar, tartsa meg magának)

2017. márc. 21. 13:41
 5/21 anonim ***** válasza:

Na de most komolyan, ha három óráig nem tudsz koncentrálni egy feladatlapra, az NAGYON KOMOLY PROBLÉMA, hogy nem kezeltek, hogy nem vették észre, min mész most át, ha eddig nem volt baj? Nem kötekedni akartam, de ez nagyon nincs rendben, és hiába próbálod elbagatellizálni, aki nem tudja a középszintű feladatsor szövegeit elolvasni/értelmezni, az vagy figyelemzavaros, vagy nem olyan jó képességű.

De már írtam feljebb is, ha túljutsz a sértődésen, hogy húzd alá a lényeget a szövegben, és ugye mondanom se kell, hogy felsőoktatásban sokkal több mindent kell elolvasni és megérteni, szóval ha egy szövegnek többször neki kell futni, az nrm jó pont.

2017. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Azért maga az hogy javító érettségit kell írj alátámasztja hogy nem vagy túl jó képességű
2017. márc. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

ne ítélj el úgy hogy nem ismersz légyszíves... semmi mással nincs gondom, csak a szövegértéssel- az időbeosztással. minden hibátlan, amit megcsinálok, csak lassú vagyok benne, és ez egyáltalán nem azt jelenti ,hogy fogyatékos vagyok vagy figyelemzavaros... én csak egyszerűen szeretnék végezni 1 órán belül a szövegértéssel érettségin, ennyi a fő célom, s tudom, ha ez sikerül, akkor igen is jó pontot érhetek el, akár hiszed akár nem...

tavaly érettségiztem, a magyarom 66%-os lett, ami 4-es.. Ha annyira rossz képességű lennék, ahogy te ezt feltételezed, úgy gondolom, ilyen eredményt se értem volna el. A szövegértéssel csak 16 pontot értem el, ami bizony nagyon gyenge. Csak a 6. feladatig jutottam el. azóta már fejlődtem, legutóbb a 9. feladatig jutottam el, és összesen, gyakran 12 feladat van... És szeretnék eljutni odáig, hogy az érettségin már minddel végezzek, és a szövegértéssel ne veszítsek értékes pontokat.

A szövegalkotás elég jól megy, a szóbeli meg sima liba... Nem vagyok alacsony képességű, igen is felvesznek az egyetemre, nekem csak a a szövegértésnél, az idővel van gondom..

2017. márc. 21. 15:42
 8/21 A kérdező kommentje:

na jól van végeztem veletek, többet ide nem írok! gyógypedagógusok vagytok, akik szöveg alapján megtudnak állapítani egy diagnózist vagy mi???? Lehet ,hogy nem vagyok jó képességű, a ti zseniális megfejtésetek alapján, de az is biztos ,hogy ti nem vagytok segítő készek, csak tapintatlan, nagyképű emberek! 1-1

nem kérek több választ felesleges

2017. márc. 21. 15:44
 9/21 anonim ***** válasza:

Basszus, negyvenszer leírtam, hogy húzd ki a lényeget és igyal sokat, hogy jobban tudj koncentrálni, mennyire kell agresszívnak lenni, hogy ilyeneken megsértődj, de ne tudd kiolvasni a leírt tanácsokat, amikor elvileg tudsz te szöveget érteni, de lassan?

Egyébként volt szerencsém megkérdezni egy igazi gyógypedagógust, szóval tessék, egy szakértő véleménye az olvasottak alapján; "Hát ez elég furcsa, ennek nem érettségin kellett volna kiderülnie, és nem hiszem, hogy elkalandozik a figyelme, itt valami képességbeli problémának kell lennie akkor, de legalább stresszelhetné magát, hogy odafigyeljen". Tádá, 1000 százalék real gyógypedagógus nagyon komoly szakmai tapasztalattal. Kb szóról-szóra, amit leírtam, meg amit mások is leírtak. Tutit csak azok tudnak mondani, akik látnak téged és megvizsgálnak, de elhiszed most már, hogy nem a válaszolók hibája ez a vélemény, megérted, hogy ADTAM TANÁCSOT, és abbahagyod a hisztit? Senki semmi sértőt nem mondott, de ha saját bevallásod szerint nem tudsz szöveget érteni, érdemes lenne kétszer nekifutnod a kommenteknek, és kellemes meglepetések érnének. Amíg abban a lében fetrengsz, hogy jaj, neked semmi bajod nincs, csak elkalandozik a figyelmed, de kisujjadat se mozdítanád, hogy ezen változtass, örülj a 66 százaléknak.

2017. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyok gyógypedagódus, de nem is kell annak lennem.

Nem vagy fogyatékos, csak rosszabb képességű.

Az egyetemre nem tud bejutni mindenki, mert nincs elég hely mindenkinek. Épp ezért van egy olyan dolog ami habár nem tökéletesen de elég jól méri a kognitív képességekben való különbséget. Ezt nevezzük érettséginek.

Az hogy te olyan pontot értél el tavaly hogy nem voltál képes bejutni a jó egyetemre, azt jelzi, hogy nem vagy olyan jó képességű.

Amúgy meg egy szövegértésen nem áll vagy bukik az érettségi.

Miért pont a magyart írod újra, ha ez nem megy, miért nem duplázol olyanból ami megy?

2017. márc. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!