Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elkalandozik a figyelmem...

Elkalandozik a figyelmem olvasásközben/ itt az érettségi?

Figyelt kérdés
6 hét és érettségi.. A magyar szövegértéssel van bajom, mert lassan olvasok, így nem végzek 1 óra alatt a feladatokkal sem, lassan olvasom el a szöveget, és a feladatokat is többször el kell olvasnom, hogy megértsem.. Főleg azért, mert mindig elkalandozik a figyelmem..
2017. márc. 21. 11:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
köszönöm, a tanácsokat. csak rosszul esik az embernek ,amikor ok nélkül leszólják, méghozzá ismeretlenül. nem biztos, hogy jól esik....
2017. márc. 22. 08:52
 12/21 A kérdező kommentje:

azért nem jutottam be az egyetemre, mert nem jelentkeztem, okostojás!!! örülök, hogy mindent tudtok. ez volt az utolsó, hogy bármit is kérdeztem ezen az oldalon... annyira utálom, hogy itt mindenki mindent "tud"... Mondja a hüllyeségeket, de azt sem tudja miről beszél...

Még azt is tudják, mit miért csinálok, jobban ismernek engem , mint én önmagamat.. Mindent tudnak, de legfőképp kötekedni!

És köszönöm, de nekem ilyen "segítség" nem kell!!!!! Feleslegesen pazaroltam az időmet ezzel a kérdéssel, mert azt hittem valami értelmes ember is válaszol és tud normális tanácsot adni, de ahogy elnézem, itt nincs egy normális ember sem... legalább is nem írt... szóval ti is pocsékoltátok az időtöket, mert nem mindenki kíváncsi a zagyvaságaitokra!

Létezik az okos ember, és létezik az hülye ember, aki okosnak hiszi magát.. ti az utóbbiba tartóztok, mert okoskodni igen tudtok!

2017. márc. 22. 08:59
 13/21 A kérdező kommentje:
bizonyára a jó képességűek tudják (bár én honnan tudhatnám, hisz rossz képességű vagyok)nem mindegy , hogy miből érettségizik az ember, ha egyetemre akar menni, megvan,hogy mit a feltételek! Ha magyar az egyik, akkor nincs mit tenni.. És igen, nagyon okos vagy tényleg, valóban nem a szövegértésen áll vagy bukik, de mivel jó képességű vagy, biztos vagyok benne, hogy emlékszel, hogy olvastad, amit írtam. nem szeretnék azzal értékes pontokat veszíteni. Tehát igen is fontos a szövegértés! Minden egyes pont fontos!
2017. márc. 22. 09:07
 14/21 anonim ***** válasza:
Miért mész olyan helyre, ahol magyar szükséges, ha nem megy a szövegértés?
2017. márc. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Arra akar célozni, hogy ha a magyar ennyire nem megy, hagyományos pontszámítás helyett duplázhatnál; ez azt jelenti, hogy a két felvételi tárgyad érettségijének százaléka összeadódik és meg lesz szorozva kettővel, ebben az esetben elkerülheted a magyart, ha nehézségeid vannak.


De még egyszer leírom, te jó képességű;


- TANÁCSOT ADTAM: HÚZD KI A LÉNYEGET, MARADJ HIDRATÁLT, vagy pedig VIZSGÁLTASD MEG MAGADAT, LEHET, HOGY FIGYELEMZAVAROS VAGY, EZ ESETBEN AKÁR GYÓGYSZERESEN IS LEHETNE KEZELNI. Nem hiszem, hogy az a baj, hogy a szó szoros értelmében buta vagy, de az emberek nem is csak úgy működnek, hogy vagy buta vagy vagy okos, VANNAK RÉSZKÉPESSÉG-ZAVAROK, ÉS VAN A FIGYELEMZAVAR, AMI EGY BETEGSÉG, ÉS KEZELNI KELL, HOGY NE TEGYE TÖNKRE AZ ÉLETEDET.


- MÉG EGY GYÓGYPEDAGÓGUST IS MEGKÉRDEZTEM NEKED, SERIOUSLY MI MÁST VÁRSZ MÉG.


Nem azért írtam naggyal, mert kiabálok, hanem azért, hogy kiemeljem a lényeget, így hátha eljut hozzád, te jó képességű. Igen, megértem, hogy rosszul esik valami, de a hiszti, amit itt leművelsz, a hozzászólásokhoz mérten irracionális. Ez se nem okos, se nem segítségre érdemes ember benyomását nem kelti rólad. Mindenkinek ugyanez lenne a véleménye a problémádról, mert ez IGAZI PROBLÉMA, és ha nem vagy hajlandó elfogadni, hogy többről van szó, mint hogy "jaj, elkalandoznak a gondolataim", akkor azt kell mondjam, még finoman is szóltak nekem. (btw megvan, hogy egy igazi gyógypedagógust is megkérdeztem? csak mert fentebb írtam, de gondoltam megemlítem még egyszer, hogy az ismerősöm, aki húsz éve minden nap különböző tanulási zavaros gyerekekkel foglalkozik, ugyanazt mondta rólad, mint amit az itteniek. Ugyanazt. Ez nem elgondolkodtató egy kicsit sem, hogy tényleg van valami, és tényleg valamit kezdeni kéne vele?) Mert nekem is mindig elkalandozott a figyelmem, de húsz perc alatt végeztem a szövegértéssel, és hibátlan lett.


Remélem, nem veszed ezt is rossz néven. Nem azért írtam.

2017. márc. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

2 nap múlva ki fogom emelni a kérdésemet, hátha kapok segítő választ is kötekedés nélkül is!

Az első válaszolónak meg köszönöm a tanácsát, bár eddig is aláhúztam a szövegben a fontosabbakat, de ez hasznos is.

hétvégén amikor gyakoroltam, időre, csak a 9. feladatig jutottam el a 11-ből, nem sikerült végeznem az egésszel, így lett összesen 17 pontom..

Ma egy másik érettségis szövegértést oldottam meg, szintén a 9. feladatig jutottam el, ugyancsak 11 feladat volt, viszont 29 pontot értem el. AZ időn nem sikerült még fejlődnöm, de jobban odafigyeltem, és most egy kicsit más taktikával csináltam.

Még mindig szívesen fogadok használható tanácsot (a rossz indulatot, beszólogatást mellőzve)!

2017. márc. 22. 15:26
 17/21 A kérdező kommentje:
Elárulom neked, hogy nagyon sokan vannak gimnazisták is,akik nem végeznek a feladatokkal időn belül! Akkor ezek szerint ők is rossz képességűek? Jobban tetted volna, ha ide nem írtál volna! Mert azzal ,hogy másokat sértegetsz, azzal nem segítesz semmit, ami annyit jelent, hogy feleslegesen írtál ide!
2017. márc. 22. 15:39
 18/21 A kérdező kommentje:
Szerintem neked se esne jól, ha ok nélkül sértegetnének! És már most elkönyvelheted magadnak, hogy egy bukóó paraszt vagy, mert szólok, hogy fel fognak venni az egyetemre, engem, mint fogyatékost!És akkor lőttek az okos megállapításaidnak, és ezek szerint a szakértő ismerősöd pályát tévesztett!
2017. márc. 22. 15:42
 19/21 anonim ***** válasza:
Te meg harmadszorra sem értetted meg, amit írtam, ezzel már komolyan nem tudok mit csinálni, a falat kaparom... Ugyanazt a választ köszönted meg és vetted sértésnek, én ezzel már nem tudok mit csinálni.
2017. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja és a szakértőm nagyon penge a pályájában, szégyelld magadat, hogy őt sértegeted, amikor csak a véleményét kérdeztem meg.
2017. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!