Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Ti hogy tanultok?

Orvosisok! Ti hogy tanultok?

Figyelt kérdés
Elsőéves orvostanhallgató vagyok és úgy érzem, hogy kezdek megbolondulni. Csak tanulásból áll az életem, reggel felkelek és tanulok, előadásokon azért nem figyelek, mert demókra tanulok, alig alszok, mert éjjel is tanulok. És még így is örülök, ha valamiből kettest kapok. Nem értem, hogy mások hogy kapnak jó jegyeket úgy, hogy eljárnak bulizni, vagy a vizsga előtti éjszaka kezdenek felkészülni. Ti hogy csináltátok, hogy nem hülyültetek meg a sok tanulástól? Vagy hogy kaptatok jó jegyeket kevesebb tanulással?

2017. márc. 21. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a tanulási módszered, gondolom magolni akarsz (amit kell is) de az anyag nagyon nagy, így egy idő után képtelenség lesz folytatni.

Próbálj meg logikusan gondolkozni pl kémiai reakcióknál nagyon sok szabályszerűség van.

2017. márc. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs szinte semmi időm/erőm sincs hét közben tanulni - csak ha NAGYON MUSZÁJ, akkor egy keveset, pl. lyukas órában vagy este.

Így hét közben, ha nem vagyok órán, és nincs valamilyen beszámoló, akkor igyekszem pihenni (mert valamikor ugye muszáj).

Viszont minden hétvégét végigtanulok:S - de otthon, ha az egész napot rá tudom szánni, akkor elég hatékony tudok lenni:)

Ha minden kötél szakad, akkor egy-egy alkalommal kihagyok egy-egy olyan napot, amikor úgy látom, hogy megengedhetem magamnak, hogy egész nap itthon maradjak tanulni (mert pl. aznap csak előadások vannak vagy van még hiányzási lehetőségem)

Nincs semmi "különleges" módszerem: általában géppel írok jegyzetet, amibe sokmindent belevágok digitális anyagokból: diasorokból, felsőbbévesek jegyzeteiből, digitális könyvekből, így nem kell mindent legépelni, és nyomtatott szövegből valahogy jobban tudok tanulni. Igyekszem mindent a lehető legjobban tömöríteni. (Vizsgára egy tétel általában egy A4-es oldal, nagyon max. 2) Egy-egy zh-ra nem nyomtatok ki 4(-8) oldalnál többet. (Vizsga esetén persze más a helyzet:S)

Ha tankönyvet használok, első olvasatra ceruzával aláhúzom a lényeget, második olvasatra pedig kiemelővel már csak a kulcsszavakat, így elkerülhető, hogy azt vegyem észre egy idő után, hogy az egész könyvem sárgállik:)

Van egy kis letörölhető táblám, ha "magolni" kell pl. képleteket, felsorolásokat, akkor azt használom, hogy "benne legyen a kezemben" pl. egy képlet.

2017. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Járj korrepetálásra, kérd ki magántanár véleményét-lényegtelen milyen szakos ha vágja az anyagot. Vagy egy felsőévest aki korrepetál. Szerintem többet kéne lazítanod-törődj magaddal többet és fogadd el önmagadat-akkor sok kapu megnyílik-a tanulásé is.


A villámolvasás tanfolyamot és agykontroll tanfolyamot javaslom!

2017. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

én azt tudom javasolni, hogyha sok az anyag és nincs időd mindent végigvenni, akkor a maradék szöveget fusd át és ami olyan lényegesebb fogalomnak tűnik azt jegyezd meg

én legalábbis így szoktam, és általában be is jön :)

2017. márc. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Agykontroll tanfolyamon már gondolkodtam, de leghamarabb nyáron tudnék elmenni, félév közben nem tehetem meg, hogy két egymás utáni hétvégén egy szót se tanuljak.

Az a baj, hogy nem tudok pihenni, mert ha pl elmegyek moziba, akkor csak arra tudok gondolni, hogy az alatt az idő alatt tanulhatnék is... Ha több napos/hetes folyamatos tanulás után kapok ketteseket, akkor pedig lehet, hogy jobb is, ha nem pazarolom másra az időt...

2017. márc. 23. 14:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
"ha pl elmegyek moziba, akkor csak arra tudok gondolni, hogy az alatt az idő alatt tanulhatnék is" - ennél rosszabb "stratégiád" már nem is lehetne. Ha így folytatod, még a vizsgaidőszak előtt kikészülsz! Pihenni MUSZÁJ valamikor...
2017. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok nyugodt lelkiismerettel pihenni úgy, hogy közben kb minden tantárgyból bukdácsolok.
2017. márc. 23. 17:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Válts módszert! Mindenkinek más válik be, nekem (és sajnos úgy látszik neked sem) nem válik be hogy leülök és elkezdem megtanulni, a végére elfelejtek mindent az elején. Hogy mondjak valami konkrétat is, én középsuliban megtaláltam a számomra legjobban bevált módszert a memóriakártyákat (mióta felfedeztem a quizlet.com-ot azóta azt :D ), majdnem minden tárgyból van otthon, egyik oldalán fogalom, anatómiai képlet, másik oldalán leírás, kép, rajz, minden amit arról tudni kell. Folyamatosan gyártom őket, mialatt kiírom meg is jegyzem és naponta 1 (nagyon max 2) órán keresztül nézem az egyik oldalt, felmondom magamban a másikat. Gyártani sok idő de nekem megérte (stabil 4es vagyok, én is elsőéves)

De ez csak egy a rengeteg lehetőség közül, ahogy lehet tanulni, keress a neten valamit, ami neked is beválhat.

Elég összevissza fogalmaztam bocsánat, de elég fáradt vagyok :D

2017. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt kipróbálom!
2017. márc. 24. 17:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! én másodéves vagyok és teljesen megértelek...

engem az motivál ha közeleg a demó/vizsga, amúgy baromi lusta vagyok és állandóan ellógom az időt.

próbáld meg azt, hogy beosztod hogy mennyit kell tanulnod, mindig pl egy hétre előre. és ha ezt nagyjábol tudod tartani az a közérzeteden is segít :)

ja és ami a legfontosabb! ne hallgass SENKIRE, sokan vannak az egyetemen akiknek nagy a szája és mondják, hogy állandóan buliznak és csak 1-1 estét tanulnak a vizsgára. ezeknek a 99%-a kamuzik. a maradék 1% nak meg hatalmas mázlija van, de ugye a szerencse se tart örökké...és próbáld magad körülvenni olyan emberekkel akik pozitívan gondolkoznak... nekem van egy csoporttársam aki állandóan siránkozik,hogy milyen nehéz az egyetem, közben meg mindig 5ösei vannak. na az ilyen emberek nagyon demotiválóak tudnak lenni, szóval kerüld az ilyet.

ja és ne érdekeljen a jó jegy, a lényeg, hogy átmenj és tisztában legyél azzal, amit tudsz. magadnak tanulsz, nem az egyetemnek.

2017. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!