Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Nektek elég 1...

Érettségizők! Nektek elég 1 óra a magyar szövegértéshez? Nem futtok ki az időből?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek magyarból, javító érettségit teszek belőle, mert kell a jó pontszám a továbbtanuláshoz. Sokszor gyakorlom a régebbi érettségikből a szövegértést, mert azzal van egy kis nehézségem. Kifutok az időből, nem tudok végezni 1 órán belül. Kb a 8-9. feladatig jutok el a 11-12-ből.

Ti hogyan szoktátok, előbb olvassátok el az egész szöveget, mint megjegyeztek, aztán a feladatot? Vagy másképp gyorsabban megy?

Mert valaki meg úgy csinálja, hogy előbb a feladatokat, aztán a szöveget.

Hogyan gyorsabb?



2017. márc. 22. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Aláhúzom a szövegben a lényeget, aztán a kérdéseket olvasom. Húsz perc alatt végeztem és hibátlan lett.
2017. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te egyébként ugye nem az az ember vagy, akk egy másik kérdésben hisztizik és fröcsög, mert azt írták neki, hogy lehet, figyelemzavaros?
2017. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a kötekedést, beszólogatást, sértegetést mellőzzük ilyen válaszokra nem vagyok kíváncsi ,akkor inkább ne írjon senki, de arran em vagyok kíváncsi ,hogy kinek mennyiree megy a másik önbizalmának rombolása!
2017. márc. 22. 16:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, én 1 óra alatt kiolvasok egy rövidebb könyvet és megjegyzem a lényeget.

Azt a viszonylag rövid szöveget, amit a feladatban értelmezni kell, elég hamar végig lehet olvasni, alá lehet húzni a lényeges részeket, a kérdésekről pedig vissza lehet ugrani a szövegre és kikeresni a választ.

Mindenkinek más módszer a gyorsabb, de azt neked kell kitapasztalnod, hogy neked melyik válik be.

Én hiába tanácsolom, hogy olvasd végig figyelmesen, de gyorsan, ha egyszer nem tudod.

2017. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben előbb a kérdéseket futnám át, és utána a szöveget.
2017. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. márc. 23. 07:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egyetem nem látja a jelentkezésedet, csak az Oktatási Hivatal.
2017. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hupsz, ez máshova akart menni.
2017. márc. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!