Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné-e az emelt matematikai...

Megérné-e az emelt matematikai fakt? 10. osztályos vagyok és megkaptuk a fakt választási papírt. Emelt matematikát pedzegetem ezek után a közlekedésmérnöki pályát. Matematikai átlagom 4 egész a fizikával sincs nagyobb problémám.

Figyelt kérdés
2017. márc. 23. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a BMEre mész akkor alap, hogy faktos legyél. Ha nem megy az emelt szint akkor még mindig mehetsz középszinten érettségizni.Középszintem nem tanítanak deriválást és integrálást.
2017. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel. Nem muszáj ettől mèg emeltet tenned. Ès a 12.es anyag majd az egyetemi matek alapja lesz. Ès jó lenne ha nem az egyetemen hallanád először, mert oda már úgy kell menni hogy tudod. Ugyhogy vedd fel :)
2017. márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha mérnök akarsz lenni, mindenképpen járj matekfaktra, igen.
2017. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A matematika fakt nem csak a matektudásodat fejleszti és készít fel az egyetemre, hanem problémamegoldó képességet is fejleszti.

Arról nem is beszélve, hogy egyetemen fizikán az 1. előadástól kezdve megy az integrálás,deriválás,határértékek,diff.hányadosok, miközben matekból ezeket csak később tanuljátok.

2017. márc. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!