Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van-e lehetőségem arra, hogy...

Van-e lehetőségem arra, hogy ne fizessem vissza a féléveimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 éves grafikai alapkézésre járok, ez a négy és feledik évem, szándékosan húztam el, egy nagyon erős diplomamunkát akartam összerakni. Az egyetem egy nagy nulla, sajnos szinte semmi újat nem tanultam. Példának okért: az egyik fő tantárgyról - ami miatt egyébként ide jöttem - első órán megkért a tanár, hogy néha segítsek a többieknek, de nem kell bejárnom, mert úgysem tanulok tőle újat. Ez van.

Erre a félévre átnyomtak önköltségesre, kiírtak egy 300ezer ft-os összeget. Ezzel még nincs is nagy problémám, már dolgozom, el tudtam helyezkedni gond nélkül.


A problémám a következő: én ezt az egyetemet nem akarom befejezni.

Az okaim: - grafikai munkában nem számít a papír, csak a portfólió.

- csinálok egy f.@sza animációt, amit aztán az egyetem úgy mutogat majd, hogy "igen, ő itt tanult", úgymond saját dicsőségének állítja be, holott ahogy említettem korábban: szinte semmit nem tanultam tőlük. (amit tanultam, azt autodidakta módon a koliszobában tanultam)

- 300.000ft befizetendő.

- Szivattak - ahogy mindenki mást is - ilyen jelentéktelen tárgyakkal, mint a "tanulmányút"(ami persze csak egy bináris kód a neptunban, de ugyan el nem utaztunk sehova), meg a diplomamunka konzultációkkal(amik megtörténtek, de mégsem került rájuk be jegy.

- Ráuntam, hogy évente kinevelnek a szakomon 18 olyan embert, akinek a fele cukrász lesz(ami amúgy jó szakma), mert semmi fogalmuk sincs a szakmájukról.


Szóval röviden, én ennek a sz.@rnak nem akarok részese lenni.


Ahogy tudom, ilyen esetben vissza kell fizetnem az állami támogatású féléveimet. Én ezt nem akarom. Nem lennék hajlandó azért fizetni, hogy nem tanítottak semmit.

Tudom, hogy ilyen-olyan esetben van lehetőségem mentességet kérni, de az az igazság, hogy vagy 20 weboldalt átrágtam, de továbbra sem világos, hogy ehhez milyen esetekben folyamodhatok.


Köszönöm szépen az esetleges válaszokat!



2017. márc. 26. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:
2017. márc. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!