Egyedül az egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén szeptemberben fogom megkezdeni az első egyetemi évemet, immár 22 éves férfiként.


A nyílt napon viszont találkoztam az első problémával. Nagyon rosszul éreztem magam a sok ember között egyedül. Mivel a baráti körömből senki sem tart velem, így egy picit aggódom az egyetemi élet kezdetei miatt. Ahogy elnéztem, mindenki csoportokban jött a nyílt napra, de minimum 2 barát mindig volt mindenhol. Én meg egyedül bóklásztam ott a nagy semmiben :D Azt már mind tudjuk, hogy nehéz az ilyen "előre legyártott" csoportokhoz utólag társulni.


Valaki, aki egyedül (barát, ismerős) nélkül kezdte az egyetemet -> Tapasztalatok? Mennyire nehéz az elején? Van több magányos farkas is, akikkel aztán lehet társulni? :D


2017. márc. 27. 13:37
 1/3 anonim válasza:
Én is igy kezdetem, 23/l. Egy honap mulva kb sok baratra, baratnore tettem szert, szoval nyugi
2017. márc. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyílt napokon jellemző, hogy barátok-barátnők elkísérik egymást, de nyugi; egyrészt ilyenkor több szakot meg lehet nézni általában, de amikor elkezdődik az egyetem, az azonos szakon lévők közül se lesz mindig mindenki ugyanabban a térben. Másrészt nem mindenkit vesznek fel. Szerintem baromi ritka, hogy ugyanarra a szakra elmenjen egy komplett baráti társaság, legalábbis abban az esetben majdnem biztos, hogy valakinek nem a saját döntése volt, ergo egy év alatt ki fog hullani, és ugyanott tartunk. Ez nem a gimi, hogy mindenki ugyanabból a suliból jött a legjobb barátaival, lesznek emberek, akik korábbról ismerik egymást, de könnyen lehet barátkozni. :)
2017. márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is teljesen egyedül vágtam bele az egészbe, ráadásul gólyatáborban sem voltam, mert nem volt rá pénzem.

1-2 hónap alatt szereztem 3-4 barátot, pedig elég introvertált vagyok. Menni fog neked is :)

2017. márc. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!