Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki érettségizett már...

Valaki érettségizett már emelt irodalomból? Nagyon nehéz? Honnan tanultál? Hogy sikerült, mennyi tanulással? Hova jelentkeztél egyetemre? Felvettek?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat
2017. márc. 28. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, relatív, Pethőné könyv+ emelt érettségi tételes könyv, 82% lett és csak a szóbelire tanultam, ELTE angol-magyar tanári és felvettek. Ha csak azért akarsz magyarból emeltezni hogy legyen pluszpontod, de különben nem szeretsz olvasni és a magyar sem érdekel, nincs értelme emeltezni. Az írásbelin műveltségi feladatsor van nem szövegértés, ahova kell, hogy magadtól ismerj akár tananyagon kívüli régi és kortárs irodalmat. Kábé bármit kérdezhetnek, a neten fent vannak a korábbi évek feladatsorai, nézd meg. Ha érdekel az irodalom és szeretsz olvasni, akkor abszolút teljesíthető kevés tanulással is. Én pl. mint írtam csak a szóbelire tanultam, bár arra alaposan, és minden szóbeli tételhez a könyvet elolvastam. Az írásbelihez elég ha tudsz fogalmazni, és van egy nagyobb műveltséged irodalomból.
2017. márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én pszihológia szakra szeretnék menni azért kell :)

De még bőven van időm felkészülni , nem idén érettségizek.

Sokat segítettél :)

2017. márc. 28. 16:11
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia.:) ha pszichológiára mész teljesen felesleges a magyar emelt...szenvedsz vele de nem fog túl sokat hozzátenni a tanulmányaidhoz. Legalábbis nálunk nagyon ez a helyzet..több haszna van egy biológia emeltnek mint egy magyarnak. Ezt még a magyar emeltes emberek is mondták.

egy pszichológus hallgató :)

2017. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!