Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Adhatnak rosszabb jegyet az...

Adhatnak rosszabb jegyet az átlagomnál?

Figyelt kérdés

As egyik tanárom pikkel rám, sokszor érzem igazságtalannak a tőle kapott osztályzataimat.

Ez a legfontosabb tárgy nekem, nagyon fontos lenne az évvégi 5-ös.

4,8-as átlagra adhat 4-est?



2017. márc. 29. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Adhat.
2017. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy erre hol van leírva szabályzat. Én úgy tudom, hogy 4,8-tól már 5-ös... de azt el tudom képzelni, hogy valamelyik jegy erősebbnek számít. Pl. kaptál egy piros ötöst egy nagy témazáróra, de mellette van egy kék ötösöd is, mert a sok órai jelentkezésből összegyűlt. Ilyen miatt előfordulhat, hogy a 4,8 az még nem 5-ös. Meg már ha érted, hogy mi az a kék és piros ötös. Kicsit asszem öregszem, nem biztos, hogy mindenki érti. :)
2017. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem:D

Számít nálunk, de úgy számoltam. :)

2017. márc. 29. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Tanar fuggo

de altalaban 4,5 -tol sok helyen megadjak az 5ost

de ha szemet a tanar meg 4,9 re se adja meg

2017. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Tanév végén a nevelőtestületi ülésen elvileg meg kell indokolnia, hogyha az átlagtól eltérő jegyet ad. Ha nem tudja megindokolni (az hogy nem vagy neki szimpatikus meg ilyesmi, nem indok), akkor az osztályzatot a nevelőtestület számodra kedvezően módosíthatja, ergo megkapod a jobb jegyet. A helyedben szólnék erről osztályfőnöknek vagy egy olyan tanárnak akivel jobb viszonyban vagyok.
2017. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Köznevelési törvény 54. §, 6. bekezdésében található amit leírtam. [link]
2017. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!