Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy ismerosom PTE SZESZI-n...

Egy ismerosom PTE SZESZI-n vegzett egeszsegugyi aszisztenskent. Mi kell ahhoz hogy innen orvosit tudjon szerezni es mennyibe kerulne az neki ha ugy dontene tovabb megy?

Figyelt kérdés

Mobilrol irok bocs az ekezetek miatt.


Nekem csak szakmunkas vegzettsegem van igy kerem a valaszolokat reszletesen ey lehetoleg erthetoen - konyhai nyelven adja valaszat.


Azt hiszem ez az az iskola.

[link]



2017. ápr. 2. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Jelentkezni kell először is, minden év februárjáig lehet a szeptemberi képzésekre.

Érettségi kell, emelt szinten biológia és kémia/fizika. Ha ebből összejött sok pontja, kb. 420/500, akkor valószínüleg bekerül a PTE-re.

Államilag támogatott a képzés, így ha 14 félév alatt befejezi a 12 féléves képzést, akkor nem kell fizetnie semmilyen tandíjat.

A könyvek nagyon drágák, de van könyvtár, viszont így is jelentős kiadás. Plusz ugye a megélhetés, erre nem tudok válaszolni, mert ez teljesen egyedi.

Arra figyelj azért, hogy orvosi mellett NEM lehet dolgozni, tehát minimum 6 évig valakinek el kell tartania téged/barátodat.


Ennek a végzettségének semmi előnye sem lesz, amúgy.

Van még kérdésed?

2017. ápr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Eloszor is nagyon koszonom valaszodat.


Ha megvannak neki a feltetelek es menne orvosira akkor az eves szinten mennyibe kerulne neki megelhetesen kivul? Hogy erted azt hogy nem megy vele sokra? Akkor a neve mar ugy kezdodne hogy dr. nem?

2017. ápr. 3. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:

A már meglévő végzettségre gondoltam, erre a SZESZI-s akármire... Nyilván nem az orvosira.


A másik kérdésedre nem tudok válaszolni. Nem tudom, hogy a barátod milyen életet él. A jegyzetek sokba kerülnek, csak a Sobotta anatómiai atlasz 20-40 ezer forint. (Lehet használtan is venni.)

2017. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ertem. Eves szinten konyvek, oktatasi dijjak meg ilyenek van 3-400000 ft szerinted? Megelhetes alberlet nelkul.
2017. ápr. 3. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen oktatási díjról beszélsz? Írtam, hogy nincs tandíj.
2017. ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mitjelent ez. A legszelsosegesebb eshetosegre vagyok kivancsi ha fizetni kene. "ha 14 félév alatt befejezi a 12 féléves képzést, akkor nem kell fizetnie semmilyen tandíjat."
2017. ápr. 3. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!