Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg műelemzést...

Hogyan tanuljak meg műelemzést írni?

Figyelt kérdés

1 hónap sincs már hátra az érettségiig és nekem a verselemzés sehogy se megy...


Holnapra kell írni egy 3 oldalas verselemzést, érettségin erre ha jól tudom 3 óra áll rendelkezésre. Én 5 és fél óra alatt alig tudtam összehozni 1,5-2 oldalt. És ezzel teljesen kimerültem, semmi plussz dolgot nem tudok hozzáírni az elemzéshez, vázlatot is készítettem, az alapján dolgoztam, gondoltam segíteni fog...


És ez a nagyon nehezen összehozott, kevesebb mint 2 oldalas "alkotás" is annyira keservesen pocsékra sikeredett, hogy szégyellem átadni a tanárnak...


Gyakorlatilag 0 fogalmazásképességgel rendelkezem, minden mondat után perceket kell gondolkoznom azon, hogy hogyan fogalmazzam meg a következő mondatot, hogy értelmes legyen, és így végül egy teljesen összefüggéstelen szöveg az eredmény...


Ráadásul, ahogy mondtam, semmi plussz dolgot nem tudok már írni, nincs képességem ehhez..


Meg lehet ezt valahogy tanulni? El lehet sajátítani? Irodalom miatt stresszelek a legjobban, célom nem az, hogy meglegyen a 2-es, mindenből 90% feletti érettségi a cél...


Bocs, hogy hosszú lett a kifejtés (elég ironikus)



2017. ápr. 6. 23:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Műelemzésnél sokat kell rizsázni, valamint az, hogy NINCS rossz válasz, hiszen nagyrészt a saját gondolataidat írod le. Épp ezért szégyenkezned sem kell mit adsz ki a kezedből.

Fejlődni talán úgy tudsz, hogy olvasgatod a műelemzéseket a neten, amiből meg tudnád érteni a logikáját az egésznek, utána már csak gyakorlás kérdése az egész.

2017. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!