Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek is van sokszor olyan...

Nektek is van sokszor olyan hogy nem birtok tanulni?

Figyelt kérdés
Eldöntöm hogy jó akkor ma sokat tanulok...Aztán leülök és meg a fehér fal is érdekesebb. Egyszerűen nem bírok koncentrálni. Ez ellen mit tudnék csinálni?

#tanulás #figyelemzavar​
2017. ápr. 9. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Velem is sokszor van ez. Vannak tanulássegítő módszerek, de szerintem ez minden embernél más. Nekem például segít, ha zenét hallgatok, tévét nézek vagy esetleg szövegkiemelővel megjelölöm a fontosabb részeket. De valakit meg kifejezetten idegesít a háttérzaj, csak teljes nyugalomban tud tanulni. Vagy próbáld meg a csokis módszert, azt mondják, kicsit felpörgeti az agyat.
2017. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig beteszek egy halk zenét hogy az egyéb háttérzajok ne vonják el a figyelmem, általában leülök abba a sarokba ahol a kanapém van ahol többnyire olvasni szoktam és ott tanulok mert ott tényleg semmi nem vonja el a figyelmem a tanulástól. Amikor kényelmetlen ülni akkor lefekszek és úgy tanulok, de sokszor ha jó idő van akkor az udvarra megyek a friss levegőre amitől sokkal jobban érzem magam.
2017. ápr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magadnak kell kitapasztalni, hogy milyen körülmények mellett tudsz koncentrálni normálisan. Én például fel-alá járkálok a házban és úgy mondom magamban amit tanulok, egyhelyben ülve egyszerűen nem tudok tanulni. Az is segít nekem, hogyha beosztom úgy az időmet, hogy mondjuk tudom magamról, hogy 30 perc az amit teljesen tudok koncentrálni valamire, utána egyre inkább elkalandozik a figyelmem, akkor azt csinálom, hogy 30 percet tanulok, de akkor maximálisan csak arra koncentrálok amit tanulni kell, utána tartok 10-20 perc szünetet, majd egy újabb 30 perc tanulás, így tovább... Az ilyen csoki, szőlőcukor meg ilyesmik nekem soha nem segítettek, de sokan mondják, hogy nekik használ, próbáld ki azt is. Nekem ilyesmikből a kávé/energiaital segít, csak annak van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy amennyire 1-2 órán keresztül felpörget, legalább annyira ki leszel fáradva ha elmúlik a hatása, utána meg egyre nehezebb lesz figyelni. Akkor szoktam kávét meg energiaitalt betankolni, ha vizsga előtti nap kezdek el tanulni és rá kell pörögni a témára. De ha nem utolsó nap kezded el hanem van időd nyugodtan tanulni akkor felesleges ilyeneket inni.
2017. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!