Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Joghallgatóktól szeretnék...

Joghallgatóktól szeretnék választ kapni néhány kérdésre! (? ) Többi lent.

Figyelt kérdés

1. Budapesten milyen jogi egyetemeket ajánlotok?

2. Mi a pontos feladata egy jogászak?

3. ELTE jogi karáról mit gondoltok?

4. Milyen kérdésekkel kell foglalkoznia egy jogásznak?


Ui.: Googleztam, de inkább személyes válaszokra vagyok kíváncsi. Kifejtőseknek különösen örülök. Előre is köszönöm. :)



2017. ápr. 14. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Ha mindenképp Pest, akkor PPKE! Igaz, én vidéki egyetemre járok, de majdnem oda mentem én is, nagyon szimpatikus, megnyerő helynek találtam.

2. Jogi diplomával nagyon sok pozícióban tudsz dolgozni, (az ügyész-ügyvéd-bíró triász csak a jéghegy csúcsa), nyilván mindenhol más a feladat.

3. Voltam tavaly nyílt napon, nagyon sokan azt mondták, ha jog, akkor csak az ELTE, de végül nem is jelentkeztem oda. Az ok nagyon egyszerű: lehet, hogy nagy a neve, de nekem túl "sok(k)" volt, amit és ahogy néhány oktató/előadó mondott. Lényegében az jött le, hogy szerencsére nagy az egyetem neve, mert amúgy belülről rohad. (Ráadásul ha megnézed a rangsorokat, nagyon egyikben sem tud kiemelkedőt nyújtani)

4. Az öt éves képzés után szakosodhatsz, kismillió "...szakjogász" képzés van, de ugyanúgy, mint a feladatoknál, itt is attól függ, mivel foglalkozol, hogy hol és milyen pozícióban vagy.


Az egyetemekről egyébként bővebb információkat kaphatsz a nyílt napokon, szerintem megéri rájuk elmenni. :)

2017. ápr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:)
2017. jún. 2. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!