Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia emelt szintű érettség...

Biológia emelt szintű érettségihez milyen könyveket/jegyzeteket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék emelt bioszból érettségizni és lehet későn kezdem el a felkészülést de eddig egy olyan egyetemre és szakra jártam ami rájöttem hogy nem az én utam és mást szeretnék tanulni. Ehhez viszont egy biológia érettségi kell és a bioszt régen is szerettem. Tehát könyveket keresek amivel eltudok indulni. Esetleg ha valakinek van egy jó magán tanára bioszból az nagyon jó lenne ha tudnátok ajánlani. :)

2017. ápr. 21. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Ezen a linken az ország legnevesebb biológiatanárai adtak átfogó képet az érettségire használható könyvekről:


[link]

2017. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Juj tényleg, a Bioszféra oldal, a Városmajoriból csinálja pár tanár azt hiszem. Magasabb szintű a jegyzet az érettséginél, de nagyon jó és logikus az összes. Én nagyon szerettem olvasni, amikor az érettségire készültem, szerintem tetszeni fog. :)
2017. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Véletlenül ezek nem kerültek be az előző hsz-embe, de akkor a folytatása:


[link]

[link]

[link]


Ha esszé kidolgozás,akkor még őt is érdemes megnézni:

[link]


Van egy két kötetes Szerényi Gáboros Biológia. Ezek is nagyon jók, de ezek annyira nem hallgató barátak, szóval ehhez figyelni kell eléggé, és nehéz sokaknak a szövegezése:

[link]

[link]

(színvonalban a műszakissal egyenértékűek, csak mondom a nyelvezete nehezebb)


Fontos tudnod, hogy most januártól már egy újabb rendszer jött ki, és ehhez már most májusban fognak megjelenni könyvek, ebből két fontos lenne:

[link]

[link]


Témavázlatokat érdemes még nézegetni, de ha a fentit megtudod szerezni, akkor nem lesz baj.


Kiválasztás előtt jó ha bele olvasgatsz, hogy számodra melyik a legjobb megoldás, mivel mindenki más, és nem egy "fejre" írták őket.

2017. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Huhaaa nagyon köszönöm mindenkinek!!! :)))

Nagyon sogat segítettetek! :) ^^

2017. ápr. 22. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!