Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan számítják ki, hogy...

Hogyan számítják ki, hogy hány százalékos lesz az érettségi? Ha mondjuk egy (középfokú) írásbelin a 100 pontból szerzek pontot, akkor egy erős szóbelivel (amire esetleg megadják a maximális) pontot, hány százalékos érettségit lehet kapni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 11:37
 1/9 anonim válasza:
Engem is érdekelne, hogy hogy tevődik össze a szóbeli és az írásbeli százaléka.
2010. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát baromi bonyolult.

Minden érettségin (matekot kivéve) 150 pontot lehet elérni.

Megnézik mennyit értél el szóbelin, mennyit írásbelin, összeadják, és kiszámolják, hogy a 150 pontnak az hány %-a.

Változó, hogy mennyit lehet javítani szóbelivel, mert a különböző tantárgyaknál eltérőek lehetnek a részpontszámok.

(Magyar 100 és 50, töri 90 és 60, nyelv 117 és 33)

Tehát a törin többet lehet javítani egy hibátlan szóbelivel, mint a nyelvi érettségin.....

2010. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, így már értem.

Viszont remélem, hogy azt a "baromi bonyolult" kifejezést nem beszólásnak szántad, ugyanis nem arról van szó, hogy bonyolult-e vagy nem, hanem arról, hogy nem tudom, hogyan működik. A vizsgapapíron (az írásbelin) nem volt rajta.

2010. máj. 14. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen beszólásnak szántam, de az iróniát jól érzed. Csak furcsának találom, hogy a végzősök nagy részének fogalma sincs róla Ennyire leszarják a tanárok? Hihetetlen, hogy nem képesek elmondani.

De amúgy logikus, hogy nem mind a két résznél %-ot számolnak és annak az átlagából a véglegest. Mert akkor semmi értelme nem lenne, hogy különbség van a max szóbeli és max írásbeli pontok között. (Hisz mindkettő azonos arányban számítana be). Remélem érthetően írtam le.

2010. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, köszi, teljesen világos:)

Egyébként külföldön érettségiztem, nem most vagyok végzős, csak Magyarországon szeretnék egyetemre járni, anyanyelven mégis könnyebb tanulni (sőt, sokaknak még így is nehéz sok szak), ráadásul szerintem színvonalasabb is itt az adott szak, amire menni akarok.

2010. máj. 14. 13:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakra készülsz?
2010. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Turizmus-vendéglátás. Van olyan érzésem, hogy 3-4 ponttal fogok lecsúszni:))
2010. máj. 14. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne így állj hozzá:P Szóbeli még hátravan:)
2010. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy bejutok a fősulira azért, bár BGF-re nem könnyű:( A töri szerintem jól sikerült, a vendéglátó-idegenforgalmin is kéne lennie legalább 70 pontnak...
2010. máj. 14. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!