Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri újrakezdeni az évet?

Megéri újrakezdeni az évet?

Figyelt kérdés
Sajnos egész évben egy betegséggel küszködtem és magántanuló lettem második félévre. Jelenleg elsős vagyok egy elég jó gimiben de az állapotom miatt csak most vagyok tanulásra alkalmas viszont nagyon sokmindenből a nullán állok. Sikerülne megtanulnom a dolgokat a vizsgára sőt még volt olyan kedves az ig. Hogy augusztusban is vizsgázhatok és így megoszthatom a tantárgyakat. Szóval a nagy kérdés az lenne, hogy megéri-e szenvednem és a jövő évet is pótlással töltenem vagy jobban járnék az évismétléssel? Az egyetlen ok ami miatt jelenleg a vizsgák mellett vagyok azok az ozstálytársak és a tanárok. Imádom őket nagyon jó osztályt kaptam a tanárok is nagyon segítőkészek és megértőek. Szerintetek?
2017. ápr. 22. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy jó osztályközösség sokat számít, DE!

Én pont ugyanolyan cipőben jártam, mint Te, több, mint 3 hónapig állandóan beteg voltam, stb, végül magántanuló lettem. Nekem a tanév végén kellett vizsgáznom, 11 tantárgyból 9-en átmentem, matek-fizikát meghúzták.

Az orvosom és a tanárok azt javasolták: ne tanuljam végig a nyarat, hanem pihenjek, erősödjek és ismételjek. Igazuk volt! Egy nagyon bizonytalan tudással mentem volna a harmadikba - ami azért elég erős év volt. Én nem bántam meg.

2017. ápr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azzal bíztatnálak, hogy a kilencedikes anyagot bőven be lehet hozni. Igaz én nem jártam egy erős gimibe, de szerintem jó pár gyerek azt se tudta egyes tantárgyakról, hogy miről szólnak. Beültek, beszéltek, tanár rájukszól, stb., kipuskáztak egy 3-ast, azt kész. Szóval attól ne félj, hogy lemaradsz. Én szerintem ne pocsékolj még egy évet a gimire, nem baj ha nem sikerülnek jól a vizsgák, csak legyenek meg. Majd jövőre megmutatod, hogy tudsz tanulni. Szerintem megértőek lesznek a tanárok az idén! Én egy két tanárt kivéve nem hinném, hogy az lenne a céljuk, hogy megbuktassanak.
2017. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Te tudod, de a helyedben én megpróbálnám, főleg, ha ilyen támogató a közösség és a suli.
2017. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!