Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szó szerint SEMMI motivációm...

Szó szerint SEMMI motivációm nincs a tanuláshoz. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Informatikusnak és sportolónak készülök, és már felvettek abba az iskolába, ahová jelentkeztem, de a szüleim azt akarják, hogy "ÉV VÉGI FONTOS, RONTASZ EGYET VMIBŐL NINCS FOCI ÉS GÉP NYÁRON!!!44!" és már kivagyok ezzel idegileg, mert minden dolgozatnál stresszelek, és nem is értem, ha informatikus vagyok, mi a f...om szükségem van nekem kémiára? Azon kívül mindent meg tudok tanulni, de ez az egy egyszerűen NEM MEGY! SEGÍTSETEK!

14/F



#tanulás #kémia #tanulmány #hogyan tanuljak?
2017. ápr. 23. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legyen az a motivaciod, h nem sportolhatsz/gepezhetsz, ha ez nem megy. Vagy, h azert is legyozod onmagad, es megtanulod, mert KEPES VAGY RA!!!
2017. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez elég lenne, de egy magam fajta embernek nem igazán, hiszen nekem egyszerűen semmi kedvem nincs tanulni, inkább fociznék és "feküdnék a réten a felhőket bámulva" :D
2017. ápr. 23. 20:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne parázz ezen, 14 évesen nekem sem volt motivációm tanulni, senkinek sincs. Annyi idősen mindenkinek az a motiváció, hogy a szülők ott vannak és seggbe rúgnak ha nem tanulsz. Ez így van rendben. Később majd ha idősebb leszel és közel kerülsz az érettségihez/felvételihez meg egyéb ilyesmi dolgokhoz, akkor lesz előtted egy választási lehetőség. Vagy tanulsz és leérettségizel normálisan és egyetemre mész, vagy mész dolgozni érettségi után. Ezt most nem azért mondom, hogy az rossz ha valaki érettségi után dolgozni megy, arra gondolok, hogy akkor már 18+ leszel, magadnak tudsz majd döntést hozni, hogy van-e motivációd a tanuláshoz vagy nincs. Ha nincs akkor meg már ott abban a krban leszel, hogy nem kell majd erőltetni. Ha meg találsz motivációt (pl. programozónak akarsz menni egyetemre, csak egy példa), akkor magadtól is fogsz tanulni. Akkor majd megérted, hogy mit jelent az amikor azt mondják, hogy magadnak tanulsz. De 14 évesen ez még teljesen rendben van, később majd ki fog úgyis alakulni, hogy mit akarsz csinálni.


Még egy dolog: "nem is értem, ha informatikus vagyok, mi a f...om szükségem van nekem kémiára"


Semmi... De általánosban még kell tanulni mindent. Középsuliban jobb lesz már. Kicsivel több van még mint egy hónap, ezt még húzd meg aztán kész.

2017. ápr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tanújá, mert hüje maracc, mind én!
2017. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tom Benko ***** válasza:
Egyrészt rengeteg helyen találkozni a kémiával a köznapi életben is, hidd el, lehet, hogy nem direktben, de hasznos dolog. Másrészt mi van, ha mondjuk kémiai modelleket kell majd leprogramoznod valamikor a későbbiekben?
2017. ápr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jó kérdés...

A kémián kívül mindent úgy bevágok 5-10 perc alatt, de ez az egy hülyeség úgy kifog rajtam, mint Szalai és Kleinheisler az osztrák védőkön.. :D

2017. ápr. 24. 21:08
 7/11 Tom Benko ***** válasza:
Talán ha próbálnád nem hülyeségként kezelni, könnyebben menne. Esetleg próbálj meg kémiai témájú programokat írni, hátha úgy könnyebb.
2017. ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

14 évesen még nyolcadikos fejjel nem tudok programot írni, hiszen azt középsuliban fogom tanulni :)

Amúgy szerencsére meglett a kettes a TZ-re, de persze szüleim szerint ez p*csafüst.. :D

2017. ápr. 25. 15:19
 9/11 anonim ***** válasza:
A szüleid szerint p*csafüst, neked pont elég. :D Hidd el, a szüleidet meg úgy általában senkit nem fog érdekelni évek múlva, hogy kettes voltál kémiából. :)
2017. ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg 3.60-ra állok, ebből kéne egy négyest kihozni valahogy...
2017. ápr. 25. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!