Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a matek próbaérettségimen...

Ha a matek próbaérettségimen csak 18 pontot szereztem, akkor valószínű élesben sem lesz meg a kettes?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 25. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
semmit nem jelent a próba, lehet élesben 40 pontod is meg 10 alatt is ...
2017. ápr. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igaz.

Ez az érettségi nehézségétől függ.

De ez a próbaérettségi nagyon nehéz volt. :(

2017. ápr. 25. 23:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbán erős kettest írtam, élesben még szóbelizni sem mehettem. Annyira leblokkolt az agyam, hogy azt sem tudtam fiú vagyok, vagy lány. A lényeg ne stresszelj! Az októberi érettségi sokkal nehezebb, tapasztalat. Egy egész nyaram ráment a felkészülésre, de 30%-os lett, szóval rettentő büszke voltam. :)

Sok szerencsét!

2017. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk a próbaérettségiket anno 5X nehezebbre csinálták mint a simaérettségit. És a próbaérettségi minimum kettes teljesítése feltétele volt az érettségire bocsájtásnak.
2017. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk is elég nehezek voltak a próbaérettségik és ez hülyeség hogy nem engednek érettségizni, ha próbán nem írsz kettest, nem tehetik meg ha nem buksz meg a tantárgyból.

Amúgy nincs is szóbeli matekból, csak emelten..

2017. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
Előző,pedig minket ezzel riogattak (4.vagyok). Az egy dolog, hogy valószínűleg nem volt etikus, de ezt mondták, hogy akkor nem mehetünk. Ja mert gondolom, hogy valaki kitalálta, hogy nem akarnának égni, amúgy az iskolának nagyon jók az érettségi-statisztikái. Mert amúgy ez egy olyan iskola, ahol lépten-nyomon nehezítik a diáknak a dolgát, nagyon magasak a követelmények, és tényleg nehéz eljutni a végéig. Szóval érettségiig már csak az jut el, aki előtte rengeteget dolgozott (mármint ezalatt a tanulást értem, rengeteg szellemi munka).
2017. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%
*mármint egy tanár, hogy ő nem akarná, hogy égjen a feje, hogy azt mondta, mehet a gyerek érettségire, azt' ott közben nem tud összehozni egy kettest, és akkor a tanár nem akart cikiben lenni. Ezért állították elő még ezt a belső követelményt; ezt a "nem fogom engedni érettségizni"-t. Amúgy nem tudom, mi lett volna, ha valaki a próbaérettségin nem ment volna át.
2017. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Elhiszem, hogy ezzel riogatnak, de nem tehetné meg, csak ha megbuktat, de mivel jó iskola így nem nagyon szoktak megbukni, csak amiatt mondják hogy komolyan vegyék a diákok.
2017. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

Nem-nem:) ; pont az a lényege, hogy akik nem bírják, azok még érettségi előtt kiszóródnak, pedig az érettségit már ők is meg tudták volna csinálni; csak akik elengedték magukat, és nem foglalkoztak az iskolában, esetleg mégis, csak nem ment nekik - nem tudom, volt -e ilyenre példa - azok kiszóródtak. Mert nagyon embertelen volt a követelmény ott, ahova én jártam , de tudom, hogy annál még van durvább is, de már ez is elég szörnyű volt. Szóval ott, ha nem tanultál, ,,elhasaltál" nagyon durván.(Ezt még az előzőre)


Na, szóval, kérdező, te meg ne izgulj, ne aggódj, hanem gyakorolj, nézd meg az előző élvfolyamok feladatlapjait; gyakorold be azoknak a feladattípusait, nézd meg a megoldást, hogy legyen rálátásod; és akkor menni fog. Szóval gyakorolj szerintem, hogy meglegyen, mert a 18 pont az még tényleg elég kevés, de nem szabad, hogy elkeseredj tőle, tényleg nézd át az előző éves feladatokat; meg az az előttit is, stb-t. Nekem pl mikor szintemelőztem idegennyelvből, akkor is azt kellett volna csinálnom, már tudom. Mert így, sok év kihagyással már csak 37%-ot tudtam összehozni emelten, anno a közép az 70% volt.

2017. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem gyakorolsz, akkor valószínű. Már nincs azért annyi idő, hogy azt mondjam, ha eleget tanulsz meg lesz a 3-as is, mert az sem nehéz. De gondolom eddig se nagyon foglalkoztál a matekkal...
2017. máj. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!