Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet ezt az atlaszt használni...

Lehet ezt az atlaszt használni érettségin?

Figyelt kérdés
Kaptam egy listát az iskolától, hogy milyen atlaszt lehet használni érettségin. Az atlaszok között volt a : MS 4116U jelű Mozaik Kiadó által kiadott atlasz. Nekem ez van meg , azonban 2011-es. A listában amit küldtek nem volt odaírva, hogy melyik év, csak a jel és a kiadó. Az lenne a kérdésem, hogy ez jó érettségin? Ugyanis hallottam, hogy a kronológia részét nem lehet használni és elvileg ebben az atlaszban nem is kéne benne lenni, de benne van . Ha jó a kód, de a kronológia része benne van használhatom a kronológia részét is érettségin ?

2017. ápr. 28. 09:41
 1/4 anonim válasza:
Szia. Amikor én érettségiztem, elvileg akkor sem lehetett használni a kronológia részt, hiába benne volt, de volt aki mégis használta. Idén érettségizik az öcsém, és neki azt mondták, hogy jó az az atlasz, amit én is használtam, szóval IGEN! :)
2017. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is idén érettségizek, de erről a kronológiás dologról nem hallottam (mármint tény, eredetileg úgy volt, hogy már mi sem használhatunk ilyen rendes atlaszokat, de végül 3-féléből választhatunk, ami a 2015/2016-os tankönyv listán rajta volt).


Lehet használni a kronológiáját, különben nem lehetne használni a krinológiás atlaszt.


Használható: CR-0082, CR-0062, MS-4116U.

2017. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ez jó hír, akkor használni fogom. :)
2017. ápr. 29. 13:59
 4/4 Tammytcs válasza:

Az eduline.hu majus 5-en lehozott egy olyan cikket, amiben nem szerepel az adott atlasz. Valakinek valami pontos infója van-e arról, hogy végülis engedik-e használni az MS4116U atlaszt?

Az érettségi vizsga részletes követelményeiről szóló 40/2002. (V. 24.) OM rendelet 3. §-a szerint „a 2016/2017. tanév május–júniusi vizsgaidőszakában az érettségi vizsgán az állami tankönyvfejlesztésért és -kiadásért felelős szerv által kiadott, kronológiai adattáblázatot nem tartalmazó középiskolai történelmi atlasz és a 2015/2016. tanévben tankönyvjegyzékre került középiskolai történelem atlaszok is használhatóak.”

2017. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!