Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek a magyar...

Hogyan készüljek a magyar érettségire?

Figyelt kérdés

Minden más tantárgyból már felkészültem és a magyar érettségire nem szántam sok időt, mert nem kell a tovább tanulásomhoz és egy normális eredmény eléréséhez nem kell annyit készülni rá mint a törire vagy matekra.


Betudnátok linkelni pár fontos dologot, amit mindenképpen tudnom kéne, hogy középszintem 5öst írjak. Én is keresgéltem már az interneten plusz van felkészítő könyvem, de lehet tudtok olyat mutatni, amit nem találtam meg vagy nem tartottam fontosnak és más gyarokikérdéseket olvasó érettségizőnek is sokat segíthetne.



2017. máj. 4. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, hogy magyarra készülni nem nagyon lehet. Az első rész csak szövegértés, adott egy szöveg, kérdések. Csak legyél figyelmes mert tudnak cselesen kérdezni. A másik rész egy fogalmazás és még választhatsz is. Annyi, hogy nagyjából tudd egy verselemzésnek meg egy novellaelemzésnek hogy kezdj neki, meg azért a nagyobb irókat, költőket tudd korban elhelyezni. Én is probáltam bemagolni a 4 éves anyagot és semmi szükség nem volt rá. Meg pl. a verselemzésnél is az egyik költő általában ismeretlen. Szóval nyugi. Menni fog az, főleg ha szóbelin is odateszed magad ;)
2017. máj. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon őszinte leszek most, de a középszintű magyar érettségi az egyik (ha nem a legegyszerűbb) érettségi, legalábbis az írásbeli része. Az első rész alapból szövegértés, amihez tényéeg csak IQ kell meg oda kell figyelni, mit olvasol, de lesz rá időd, többször is elolvashatod, visszalapozhatsz. Az esszéírás csak azért problémás, mert hosszú, sokat kell írni, de a legtöbben leírtuk 2 oldalban a lényeget és utána rizsáztunk. Az én évfolyamomban tavaly 3-asnál rosszabb jegy nem született. Én egyáltalán nem készültem az írásbeli részére és 79% lett. A szóbelire viszont nem árt kicsit felkészülni, kiírni a szóbeli tételeket, legalább 1-2x átnézni és rendben leszel.
2017. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!