Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Keletkezik visszafizetési...

Keletkezik visszafizetési kötelezettségem abban az esetben, ha most, a második félévem végén meggondoltam magam, hogy mégsem szimpatikus az adott szak, és a jövő évi felvételi eljárásban egy másik szakra szeretnék menni?

Figyelt kérdés

Kissé kaotikussá vált az OH-nál leírtak egésze, ezért tenném fel itt a kérdést.


Most vagyok a 2. félévem végén, eddig államilag támogatottként, és a félévem rosszul is sikerült, ezért esélyes, hogy átsorolnak önköltségesre a mostani szakomon, de olvastam, hogy ha egy éven belül újra jelentkezek, akkor elölről kezdődik a "számolás", de vajon a visszafizetési kötelezettségem is megszűnik ezzel?


És hogy ha átsorolnak, még van lehetőségem úgy "befejezni" a mostani szakomat, hogy egy éven belül legyen a jövő évi beiratkozásom? Vagy ha most passziválok, és mondjuk októberben szeretném megszüntetni a jogviszonyom, akkor is benne lesz ebben az egy évben?


Bármiféle segítséget előre is köszönök!



2017. máj. 7. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Befejezed a 2. félévet és a nyáron átsorolnak önköltségesre, és nem akarsz fizetni, akkor elmész 2 félévre passzívra és februárban újra felvételizel és megint beiratkozol. Marad 10 féléved és államis leszel újra. Ha most utólagos passzívval passzívra tudnád tenni a 2. félévedet, akkor nem sorolnak át a nyáron, államin maradsz és mehetsz tovább, ha tudsz szeptemberben államin, aktív félévvel, ha akarsz és tudsz. (Bár most már az utólagos passzívnak nagyon kicsi az esélye, ha egyáltalán még lehetséges.) És ha 1 éven belül, azaz kövi szeptemberben az új felvételi alapján újra kezdesz és diplomát szerzel nem kell visszafizess semmit az államnak.
2017. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként BME?
2017. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a passziválással voltam kérdéses helyzetben, így rendben vannak a dolgok azt hiszem.


Nem, ELTE.

2017. máj. 10. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!