Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rettegek a matektól. Mit...

Rettegek a matektól. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni. Minden jól megy, a matekot kivéve, amiből több, mint valószínű hogy pótvizsgázok most nyáron. Mindig is rosszul ment még általánosban is, kilencedikben már pótvizsgáztam egyszer, az sikerült. Nem akarok a tanárra mutogató nyavalygós diáknak tűnni, de (véleményem szerint) a tanár is arra hajt hogy megbukjak. Türelmetlen és kissé idegbeteg ha nem tudok válaszolni a kérdésére, ha 10 embert felszólít és senki nem tudja a választ akkor is csak nekem vágja be az egyest, ha órai munkát osztályoz és leblokkolok és megint nem tudok értelmeset válaszolni, akkor is egyest ad és feleletnek írja be (ami az elektronikus naplóban jobban leviszi az átlagot). A témazárókba sokszor olyan feladatot is beletesz amit vagy nem vettünk, vagy emelt szintű. A múltkor az történt, hogy, mivel nyelvi osztály vagyunk és idén előrehozottat csinálunk, vizsgáznunk kellett és a matektanár volt az egyetlen aki nem tudta megérteni hogy milyen fontos nekünk a vizsga és "hadjáratba" kezdett. Feleltetett, szinte a levegővételt is osztályozta mert "miért érdekelje őt hogy mi más tantárgyból mit csinálunk", pedig mindenki más elfogadta, hogy egy röpke hétig nem szeretnénk írni/felelni. Voltak tanárok akik engedtek a vizsgára tanulni az ő saját órájukon. Egy ilyen feleltetős óra során is kihívott, a házit kellett felírnom (ami tuti jó lett, mert netről szedett feladatlapról adta és leellenőriztem), abba is belekötött hogy nem is az volt a feladat és kezdjem előröl. Leblokkoltam, konkrétan úgy éreztem magam mint egy diszlexiás és szerintem egyet meg egyet nem tudtam volna összeadni, a tanár meg csak kiabált velem. Már nem is reménykedek benne, hogy év végén csak úgy átenged. Az előző pótvizsgán épp, hogy átmentem mert anya úgy hitte hogy magántanár meg segítség nélkül is fel tudok készülni. Most két tanár közül fogok választani, az érettségiig muszáj valahogy eljutnom. Már ott tartok, hogy nem érdekel hogy sikerül, csak kettes legyen meg. Szinte minden más jól megy, emelt érettségit is tenni fogok, felsőfokú nyelvvizsgát is tervezek, csak a matek megy nagyon rosszul. Matek felmentést anya nem enged, de most már mindegy, mire elintézzük már szinte túl leszünk az érettségin (egyik osztálytársamnak majdnem egy évig tartott mire minden el lett intézve).


Szerintetek valahogy lelehetne küzdeni azt a leblokkolást ami rám jön? Igaz sokat segítene ha a tanár nem egyből üvölteni kezdene, de figyelmen kívül hagyni nem tudom... Osztályfőnökhöz, igazgatóhoz nem mehetek ilyennel, a sulinkban az a "szabály", hogy akkor is a tanárnak van igaza ha téved...


18/L



2017. máj. 8. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég lenne annyi egy ilyen tanár "ellen", ha átlagos szinten érted a matematikát. Ha szükséges, akkor keress ehhez segítséget (feladatkidolgozások, magyarázó írások/videók, magántanár).

Ami biztosan segítene az a gyakorlás. Jelenleg mennyi időt fordítasz matekozásra?

2017. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A házikat megcsinálom amennyire tudom. Dolgozatok előtt a füzetemet bújom, szoktam csinálni a leckék végén egy összegzőt, ahova leírom egy helyre a képleteket és az módszereket, hogy egy helyen láthassam. Szinte mintha egy Biblia lenne. Mondták már, hogy próbáljak aktív lenni és jelentkezzek órán, hátha ad egy órai munka ötöst, de ő nem. Nála úgy van, hogy ha tudod, nem kapsz semmit, de ha nem, akkor egyes. :(
2017. máj. 8. 18:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Óóó, hát akkor tényleg a gyakorlást ajánlanám első nekifutásnak. Napi szinten 4-5 órát azért illene foglalkozni ilyen esetben vele. Sajnos sokaknak kell ennyi időt ráfordítani, mert máshogy nem megy. Egy próbát szerintem tényleg megérne, pár napig/hétig használd fel minden kapacitásodat matekozásra. Ha önerőből nagyon nem akar összejön a feladatmegoldás, akkor még ott vannak amiket írtam segítségek.
2017. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!