Matematika felmentés?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy lehet matekból felmentést kapni? Most sokan biztos azt fogják írni, hogy tanulni kell meg óda kell figyelni,de én tanulok szinte mindenből 3-4 vagyok csak ez a fránya matek nem megy. KÉRLEK ÉRTELMES VÁLASZOKAT!!!

2017. máj. 8. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha diszkalkuliás vagy, akkor kapsz. Ehhez vizsgálat kell. Ha nincsen bizonyítható tanulási nehézséged, nem fogsz felmentést kapni, mert akkor gyakorlatilag képes vagy a matematika tantárgy teljesítésére, csak valamiért mégse sikerül.
2017. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mennyi időt jelent nálad a tanulás?

Tavaly az én osztályomban 8-an jelentkeztek ilyen diszkalkulia vizsgálatra, de közülük csak egynek volt valóban ilyen betegsége. A többiek egyszerűen csak gyengébb képességekkel bírnak, így nekik az átlagos szint teljesítéséhez napi szinten 3-4 órát kellene foglalkozni a matekkel (7-ből csak ketten csinálják így, a többi a tesztet szidja azóta is). Épp ezért kérdeztem hogy mennyit tanulsz, mert ha ez alatt vagy óraszámban akkor nem valószínű hogy fogsz felmentést kapni (csak simán elkönyvelnek lustának).

2017. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

a matek azért nem megy a mai fiataloknak, mert ahhoz folyamatosan gyakorolni kell, és nem engedi meg azt, hogy napi 3-4 órákat eltraccsoljon valaki az instagrammon, facen stb.

más oldalról, ha alázattal gyakorolsz, akkor fog javulni az eredményed. ha nem vagy matekos beállítódású, akkor kérhetz segítséget. ha a tanárhoz rendszeresen jársz és mindent megteszel a javulásért, de semmi, na akkor lehet esetleg lehetőség, hogy discalculia.

A kérdés, hogy ezeknek megfelelsz-e...

2017. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!