Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyűrűs könyvekbe kilyukaszto...

A gyűrűs könyvekbe kilyukasztott iratokat szoktak lefűzni, vagy olyan átlátszó lefűző tasakokat?

Figyelt kérdés
Esetleg lehet bármelyiket? Lehet,hogy hülye kérdés,de nem vagyok tisztában vele.

2017. máj. 11. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármelyiket lehet.
2017. máj. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszi!Na és melyiket érdemes?
2017. máj. 11. 08:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi anyagot akarsz lefűzni, később azokat mennyire akarod elővenni, és minderre mennyi időt akarsz hosszútávon szánni.

Ha bugyiban (tasak) fűzöd le, az némileg macerásabb hosszútávon, mert ha írni akarsz a papírra valamit, vagy ki akarod venni, akkor minden egyes alkalommal ki kell szedned belőle, és utána visszatenni, emellett, ha már egy egész mappányi anyagról van szó, ott a vastagság is tényező, kevesebb papír fér be, ha mindegyiket bugyiba rakod. Plusz minimálisan költségesebb is.

Ha simán, lyukasztva fűzöd le a papírokat, az olcsóbb, egyszerűbb, cserébe a lyukasztás során megsérül a papír, és nagyon ritka esetekben valamilyen olyan információt sikerülhet kilyukasztani onnan, ami később esetleg fontos lehet (pl. egy számlán a VTSZ számokat).

Én általában úgy szoktam csinálni, hogy bugyi nélkül, simán lyukasztva fűzök le mindent, és ha valamilyen olyan papír kerül a kezeim közé, amivel később még mindenképpen kell kezdenem valamit (pl. valamilyen mellékletet hozzácsatolni), akkor bugyiba rakom, és tudom, hogy ott valamit csinálnom kell még.

2017. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
a papír közvetlet lefűzésével az a probléma, hogy később, a használat során óhatatlanul kiszakadnak a lapok, már csak a saját súlyuknál fogva is
2017. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tasakba szoktam rakni, mert rendezettebb, míg amíg lyukasztom nem mondig sikerül ugyanott kilyukasztani. Plusz ahogy veszek ki őket volt hogy már elszakítottam a papírt így, de attól is szakadt el ahogy kerestem közben valamit. Lefűzős tasaknál meg ha szétmegy az oldala csak simán kicserélem. Engem pluszban idegesít ha ki kell lyukasztanom a papírt, jobb szeretem ha szépen egyben megmarad. Plusz a tasakokat tudom úgy csoportosítani, hogy könnyebben megtalálom ami éppen kell. Ha meg már sok papír van egy tasakba és nehezebb kiszedni belőle a papír csak rakok hozzá egy újat. Lehet kicsit macerásabb, de én jobban szeretem így használni.
2017. máj. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,nagyon hasznosak voltak! :)
2017. máj. 11. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!