Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Info érettségi Excel, Access...

Info érettségi Excel, Access kérdés?

Figyelt kérdés

1) Excelben lehet tömbfüggvényeket (array function) használni? Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan aki ilyet használt, és hogy vontak-e le érte pontot, mert eddig semelyik javítókulcsban nem találtam ilyesfajta megoldást.


2) Accessben elő szokott fordulni olyan a javítókulcsban, hogy "a megfelelő táblákat használj". Van akinél azért vontak le ilyen helyen pontot, mert több/kevesebb táblát használt, de a megoldása jó volt?



#érettségi #Excel #informatika #Access #HEELPMÁRCSAK1NAPOMVAN
2017. máj. 13. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem válasz, de ugyanilyan kérdésem lenne:D szűrés+részösszeg függvényt lehet használni?
2017. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Excelben bármilyen helyes megoldás elfogadható. Helyesnek az nevezhető, ha a bemenő adatok bármilyen módosítása esetén is a helyes eredményt adja. Tehát =A1+A2 helyett elfogadható az =SZUM(A1+A2) is. Tömbfüggvények nyilván hazsnálhatók, azért nem írja a megoldókulcs, mert nem tananyag.

2. Még nem láttam olyant, hogy kevesebb tábla használatával megoldható lett volna a feladat. Ha valaki többet használ, azért akkor vonható le pont, ha a megoldókulcs levonatja - ezt nem lehe előre tudni.

2017. máj. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Huh, ez gyors volt!

Accessben ma bukkantunk rá osztálytársammal egy olyanra, ahol kevesebb tábla is elég a megoldáshoz, mint amennyit a javítókulcs ír, és elvileg ezért még pontot is vesztettünk volna. (emelt 2014 október, 7. feladat, ha érdekel valakit)

Mindenesetre köszi a választ!

2017. máj. 13. 23:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3, melyik volt ez a feladat?


A javító tanár ilyenkor vagy a helyes megoldáshoz viszonyítja a szükséges táblákat, vagy állásfoglalást kér az OH-tól, ahol majd a homlokukra csapnak, és azt mondják, hogy persze. Ha nem, két, akkor fellebbezel, és a felüljavító tanár kér állásfoglalást. Nem valószínű, hogy emiatt pontot veszíts, bár extrém esetben előfordulhat. Sajnos az érettségi pontozás alapelve nem az, hogy igazságos legyen, hanem hogy országosan egységes.


Ezzel szemben ha felesleges táblát használsz, azért jogosan vonnak le pontot. Ez a pont inkább azért van az útmutatóban, hogy aki nem tudja megoldani a feladatot, de el tudja kezdeni, az kaphasson egy részpontot azért, hogy tudja, melyik tábla kell.


Az is érdekelne, hogy melyik feladatot találtad egyszerűbbnek tömbképletekkel, mint az "alapkészlettel". A javítókulcsban azért nem találod, mert nem tananyag, tehát nem számítanak rá, hogy így oldja meg valaki, és általában ennél egyszerűbb képletek vannak az útmutatóban.

2017. máj. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most látom, hogy odaírtad a feladatot, csak még nem ittam kávét. Megnézem majd.
2017. máj. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem azt a feladatot, fejben tényleg egytáblásnak tűnik, de nem teszteltem.

Nem veszítenél rajta pontot, mert az ott közölt megoldás fölé az van írva, hogy "Például". Tehát nem azt mondja az útmutató, hogy kötelező a tulajdonos táblát használni.

Szerintem csúnyán elnézte, aki azt a mintamegoldást csinálta. Ráadásul nem is a pontszámnak megfelelő a megoldás bonyolultsága.

2017. máj. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Excelben egyszer olyan volt, hogy két oszlopban az értékek különbségének a maximumát kellett megadni, na ez egy tömbképlettel simán megvan, míg rendessel segédszámítás kellett volna. Voltak azért ennél bonyolultabbak is, ahol kifejezetten hasznos lett volna a tömbképlet, mert pl. számomra az FKERES, VKERES függvények sokszor használhatatlanok (nem is értem, miért csak az első oszlopban/sorban lehet velük keresni...). De szerintem inkább a biztosra megyek majd, végülis még mindig egyszerűbb megcsinálni úgy, ahogy elvárják, mint később csatázni az OH-val. :D
2017. máj. 14. 17:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az FKERES()-VKERES()-t én is utálom, mindig INDEX(HOL.VAN())-t használok helyette.

El kell fogadni a tömbképletet, de nincs vele baj, ha egyszerűbb eszközöket akarsz az érettségin használni.

2017. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!