Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik éri meg jobban BME GTK...

SZJG kérdése:

Melyik éri meg jobban BME GTK vagy ELTE ÁJK?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni a kettő között, mindkettő érdekelne, de teljesen más képesítést ad. A jog jóval hosszabb ideig tart, amíg a másikkal hamarabb eltudnék helyezkedni. Nekem az is fontos,hogy állandóan úton tudjak lenni és utazni, ezt nem tudom melyik szakkal tudnám jobban megvalósítani. (gondolom inkább nemzetközi gazdálkodással) Melyik ad szélesebb lehetőségeket a munkapiacon? Lehet kicsit infantilisek a kérdések, de attól függetlenül, hogy mindkét szak érdekel nem látok bele, hogy mit lehet egyetem után a diplomával kezdeni. (+Megér-e 5 évnyi tanulást egy jogi diploma.)

2017. máj. 14. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Leginkább egyik sem :D
2017. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy jog esetében nem 5 évig tart a dolog, mivel az egyetem után még pár év mire úgymond önálló jogász leszel. Illetve annyira nem is keresnek jól így az elején, persze jól mutat a foglalkozásdoktori cím, de ezért önmagában nem érné meg odajárni.

A gazdasági képzésekkel, ha jól beszélsz nyelveket már az egyetem alatt is jól lehet keresni. Ha nemzetközi cégnél helyezkedsz el, akkor néha egy két külföldi út is előfordulhat. Tehát a te megfogalmazásoddal, ez ad szélesebb lehetőségeket a munkaerőpiacon. Korábban én is olyan munkahelyet szerettem volna, ahol állandóan úton lehet lenni és utazni, éltem is külföldön. Jelenleg is nemzetközi cégnél dolgozom, de a költségek minimalizálása érdekében inkább sok a konferenciahívás,havi max 1 pár napos kiküldetés, ha nagyon nagyon muszáj. De ilyen esetben is ritkán, vagy soha nem a gazdaságisokat küldik pl tőlünk, hanem IT-s vagy mérnök kollégákat. Sokan pedig egyáltalán nem is vállalnák ezt tartósan, mert így azért kevés az esély normális magánélet fenntartására.

2017. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Proffesionon néz szét álláshírdetések között! Amint tudod milyen területeken lehet elhelyezkedni már le tudod szűrni.....mennyi munkalehetőség van?...mi kell hozzá?....fektessek bele időt? Nem akarom elhinni hogy a mai internet világba nem talál meg valaki valamit.
2017. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!