Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újrakezdjem a kilencediket...

Újrakezdjem a kilencediket vagy vizsgázzak?

Figyelt kérdés
Közgazdaságon vagyok egy szakgimnáziumban kilencedikes, de egyáltalán nem érdekel. Eddig még nem tudtam, hogy mi akarok lenni, viszont most eldöntöttem, hogy dietetikus és személyi edző. Viszont így, hogy szakgimnaziumban vagyok nincs se biologiám se kémiám, amik kellenének alapnak majd fősulira. Így arra gondoltam, hogy átmegyek egy sima gimnáziumba. Azt mondta az igazgató, hogy vagy vizsgázom kéne masodik nyelvből (amit eddig nem tanultam egyáltalán) plusz foldrajzbol, kémiából, fizikából, vagy újra kezdem a kilencediket jövőre. Szerintetek melyik lenne a jobb? (Amugy oviban nem tartottak vissza, igy hat évesen mentem iskolába.)

2017. máj. 14. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdjed el újra, főleg a 2. nyelv miatt. A nyelvtanuláshoz idő kell, nem biztos, hogy be tudod hozni szeptemberig, főleg, hogy még a többi tárgyból is le kéne vizsgáznod, de persze nem lehetetlen.
2017. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Inkább járd újra. Nagyon le lennél maradva a többiektől.

Plusz új osztályba járnál, ha újra 9-es lennél, nem pedig egy már össze szokott osztályba kellene beilleszkedned.

2017. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a te esetedben valóban az a jobb megoldás, ha újrakezded a kilencediket.

Sok sikert!

2017. máj. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én is így gondoltam, csak a társaságtól félek egy picit.
2017. máj. 14. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Mért félsz? Ha olyan osztályba mész ahol mindenki új, akkor nem lesz semmi, nem kell egyből elmondani, hogy te egyel több vagy és máshonnan jöttél, 1 év pedig nem olyan durva, hogy túl érett legyél hozzájuk.
2017. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!