Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az érettségim kettes és...

Ha az érettségim kettes és hármas, de később talán megpróbálkoznék az egyetemmel/főiskolával, akkor azt valahogy ki lehet javítani, hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 17. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Igen, de csak akkor, ha olyan jól írod meg a két felvételi tárgyadat, hogy duplázhass is belőle.
2017. máj. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Javító érettségit bármikor tehetsz, ez nem korhoz kötött :) Sokan érettségiznem újra, ha nem veszik fel őket elsőre a kiszemelt szakra.
2017. máj. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, az érettségi bizonyítványodban szereplő százalékokat számítják be a tanulmányi pontjaidba, összesen 100 pontod van ezekből "hagyományos" pontszámítással, és ezeken már nem változtathatsz, csak a 200 pontot érő érettségi pontokkal, ami a két felvételi tárgyad százaléka összeadva, ezeket tanúsítványból is számíthatod. Illetve duplázással nem kétszáz, hanem négyszáz pontod lehet a felvételi tárgyakból és ehhez jönnek a plusz pontok.
2017. máj. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én újraérettségiztem két tárgyból is, mert nem sikerült az érettségim, ezért nem vettek fel az egyetemre. Bármikor mehetsz újra. :)
2017. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hihetetlen gyors, illetve kielégitő válaszokat! :)
2017. máj. 18. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismétlő érettséginek hívják. Azt ugyan nem mondták a többiek, de talán nyilvánvalónak gondolták, hogy ezért már fizetni kell.
2017. máj. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Természetesen ezt máris gondoltam :)
2017. máj. 18. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!