Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek SZTE-ÁOK-n lejjebb...

Szerintetek SZTE-ÁOK-n lejjebb fog menni a ponthatár a tavalyihoz képest?

Figyelt kérdés
Nektek hogy sikerült az emelt biosz?

2017. máj. 18. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem offenzív jelleggel mondom, de minden évben van 200 ilyen kérdés. Csak hogy tisztában légy: a felsőoktatási ponthatárokat nem egy oktatásügyi szakember, nem a kormány, nem a szomszédasszony határozza meg. Csak és kizárólag az érettségizők által elért pontszámok. Namármost ha a SZTE-ÁOK-ra 250 embert vesznek fel, és ebből 249-nek 500 pontos érettségije van, egy embernek pedig 498, akkor 498 a ponthatár. Ergo a felvehető emberek közül a leggyengébb eredménye lesz a ponthatár, tehát senki sem tudja, hogy lentebb megy-e. Btw ide járok én is, szurkolok, hogy bejuss, nem bánod meg! :)
2017. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Jó lenne, de sajnos sose megy lejjebb. Most üdítő változatosság volna, de igazából örülhetünk neki, ha csak pár ponttal lesz magasabban.

Első válaszoló, a kérdező semmilyen formában nem utalt arra, hogy szerinte külön ember határozná meg a ponthatárokat, egyszerűen tény, hogy most már egy ideje minden évben egy kicsit jobbak lesznek az emeltek, talán azért, mert most elég idős hozzá a szabály, hogy kilencediktől kezdve tudatosan lehessen készülni rá vagy egyszerűen csak annyira népszerű a szak, hogy ritkán fordul elő, hogy valaki úgy jelentkezzen, hogy ne ismerje a ponthatárokat, és egyre magasabbra kerül a léc.


Én is SZOTÉ-ra jelentkezem egyébként, naaagyon remélem, hogy fel fognak venni, de még van egy kémia. Az biztos, hogy ponthatárcsökkenésben ne reménykedjünk (semmi sincs, ami kizárná, csak túlságosan is az ellenkezője történt eddig minden évben, függetlenül a jelentkezők számának csökkenésétől vagy az érettségik "nehézségétől"), de - főleg, mivel 430 felett még akkor se volt a ponthatár, amikor közepezni is lehetett, és a tendencia nagyon azt mutatja, hogy ezekhez a régi ponthatárokhoz zárkóznak fel a mostaniak - szerintem a növekedés most kisebb lesz, mint tavaly vagy tavaly előtt, leginkább öt, de maximum tíz ponton belüli. Aztán meglátjuk, hogy alakul a gyakorlatban.

Sok hajrá neked. :)

2017. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Második válaszoló, ha észrevetted, akkor én sem arra akarta utalni, hogy ilyet állított volna, hanem arra, hogy NINCS rá esély, hogy megjósoljátok a ponthatárt. Úgyhogy tudod mit érnek a te előző évi statisztikáid... :D Amikor én felvételiztem, akkor is pontosan ugyanez ment, semmi értelme, magatokat/egymást túráztatjátok. Tanulni kell, meg kell csinálni, aztán reménykedni, hogy nem pont abban az évben írjátok, amikor rajtatok kívül 500 zsenitojás akar pont ugyanoda menni, ahova ti. Nem számít, hogy mi volt előző évben, pont ugyanakkora esélye van a 450-es ponthatárnak, mint a 400-nak, ha reális kereteken belül maradok.
2017. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mégis alig gyanús, hogy minden évben hasonlóak a ponthatárok, és sose ugrál 400-ról 450-re és vissza, pedig ezek szerint ennek kellene történnie. Újra lepontozhatsz, de nagyjából minden évben nagyjából ugyanannyi és ugyanolyan képességű jelentkező van, ezért az utolsó felvett ember pontszáma egy szinten tendenciaszerű. Nem, ez nem jelenti azt, hogy kizárt, hogy csökkenjen, de megmagyarázható, hogy miért nem szokott. Nem állítottam, hogy szentírás lenne, de tény, hogy a legtöbb orvosira jelentkező tisztában van a tavalyi ponthatárokkal, és ha azt látják, hogy nem elég 407, akkor magasabbra céloznak, ezzel felfelé tolva a ponthatárokat, ezért van, hogy miután nagyon lecsökkent az első évben, amikor bevezették a két emeltet, ahogyan mindenki hozzászokott, emelkedni kezdtek a ponthatárok. Pár éve még hatvan százalékkal kémiából tök jó voltál, tavaly nem jutottál volna be vele sehova, úgyhogy senki nem elégszik meg vele. Az nem véletlenszerű, hogy egyre többen teljesítenek magas pontszámokkal, ezt az előző évek ponthatárai ösztönzik. Még egyszer hangsúlyozom, tök jó lenne, ha lemennének a ponthatárok (úgyis ugyanazokat az embereket vennék fel, de kisebb lenne a stressz a jövőre jelentkezőknek), de valahogy nem véletlenül megy minden évben felfelé.
2017. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolod, hogy én pontoztalak le? :D Ne okoskodj, max, ha bejutottál. Én csak nektek akarok segíteni. Másrészt ez, hogy x éve 407 volt, aztán becélozták a jobb eredményt az érettségizők, nettó baromság, akármennyi a ponthatár, akkor is értelemszerűen küzdesz a legmagasabb pontért, amit el tudsz érni. Tendencia van, és persze egyet is értek veled ebben, nyilván egy adott szám körül mozog az érték évről évre, csak azt mondom, hogy ne stresszeljétek magatokat feleslegesen, hogy most magasabb lesz vagy sem. Legjobb tudásotok szerint csináljátok meg, aztán remélhetőleg elég. Sok sikert neked is! :)
2017. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogyhogy csak akkor okoskodjak, amikor bejutottam? Ez tekintélyalapú érvelés, ráadásul pont azért érdekelnek a ponthatárok, mert még nem jutottam be. :D


Egyébként az utolsó kommentedben pont ugyanarról beszéltél, amiről én is. Nem azt mondom, hogy rá kell görcsölni, sőt, úgyis az a lényeg, hogy amikor ott vagy, ne a ponthatárhoz igazodj, hanem azt lökd, ami a csövön kifér, de nem érdemes arra számítani, hogy csökkenni fog, mert oka van annak, hogy nem szokott. Nagyon sok jó tanuló jelentkezik, és van azért verseny a helyekért, szóval - egészséges keretek között, önbizalommal meg minden mással felfegyverkezve - érdemes felkötni a gatyát. Majd ha már minden meglesz, lehet azon beszélgetni, hogy tök jó lenne x ponttal is bejutni, de egyelőre tart az érettségi, és nem akarok abban reménykedni, hogy kevesebb lesz, mert most elsősorban azért kell tennem, hogy izgulnom se kelljen a ponthatárok miatt.


Egyébként köszi. :)

2017. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
(egyébként én valahány felvételizőt ismerek, mindig a ponthatárhoz igazítja magát, szóval nem teljesen a hasamból találtam ki, hogy az előző évek magasabb ponthatárai feljebb tolják az elvárásokat - nagyon szamít, hogy rendben vagy-e a 70 százalékos próbáddal vagy feljebb akarod tolni, mert nem vagy benne biztos, hogy elég lesz)
2017. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2016ban emelt biosz érettségin megkérdezték mik azok a zuzmók. Idén mitokondriális éva és kromatográfiát kérdezték... szerintem ez sokmindent elmond. Kémia sem volt épp a főnyeremény. (Perdze tudom itt a gykn mindenki akkora majer hogy 98,9%ost irt)


Amúgy 2013ban csökkent a ponthatár, annak ellenére hogy akkor is mindenki azt mondta jönnek a 460as ponthatárok.


Idén szvsz szerintem csökkenni fog, magántanárom mondta, hogy idén az érettségi átlag csökkent bioszból és kémiából is.

2017. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még ki se javították a mostani érettségiket, 2013 ráadásul az első év volt az új felvételi feltételekkel. Persze, minden évben van hiszti, ês csak ritkán vannak lényeges változások, de a felvételi feltételek változása óta soha nem csökkent ponthatár egy egyetemen sem.
2017. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tehát ilyen logika alapján mondjuk 5-6 év múlva majd 500 pontos ponthatár lessz? És utána? Majd kell még 3 felsőfokú nyelvvizsga? Igazgatói ajánlás?


Mondjuk fura hogy 2014-ről 15-ra alig emelték pár ponttal, tavaj meg 15-17 pontot. Na miért? Amikor még középpel lehetett menni akkor voltak hasonló ponthatárok.


(Amúgy szerinted idén könnyebbek voltak az érettségik még a 2016-hoz képest is? Én ha idén írtam volna a kémiám, biztos nem lenne meg a 80+%)


Mindegy én nagyobb összeget mernék feltenni hogy csökkenni fognak, aztán persze lehet, hogy nem :D

2017. máj. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!