Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kellet óvszer a katonákn...

Miért kellet óvszer a katonáknak a 2. vh-ban?

Figyelt kérdés
Nem rég elkezdtem egy könyvet ami részletesen leírja egy század(Easy) történetét Normandiától kezdve a háború végéig na most eljutottam odáig amikor a D napon felszerelkeztek és felsorolták miket kellet magukon cipelni ezek közt volt óvszer, ez lélektanilag hatott jól egy katonára vagy csak sejtették hogy miket csinálnak egy megszálló csapat a nőkkel így talán kevesebb esik teherbe(bár erőszak esetén nem igen használnak óvszert) vagy esetleg olyan sok volt meleg a seregben hogy elhasználták maguk?:D valójában teljesen lényegtelen, csak ezen elgondolkoztam hogy miért kellet az a sok értelmetlen cucc
2017. máj. 20. 09:29
 1/3 A kérdező kommentje:
+ azt hozzá tenném hogy az oké hogy van óvszer a katonai csomagban de ez a D napi csomagban van benne és ugye ahova ledobták őket ott azonnal harcba is keveredtek szóval idő sem nagyon lenne ilyesmire nem? :D
2017. máj. 20. 09:35
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet azért, hogy ne ejtsen teherbe egy idegen országban egyetlen nőt sem, mert akkor nagyobb eséllyel marad a háború végén az asszonnyal az idegen földön.

Az meg egyetlen országnak sem érdeke, hogy a fiai idegen földön telepedjenek aztán le, csak azért mert teherbe ejtettek valakit.

A másik dolog, a nemi betegség elleni védelem, mert lehet, nem bíztak az idegenországbeli nők higiéniájában. Az se lett volna célszerű, ha a háború után hazahordanak mindenféle betegséget.



A b*z.i vonalat nem igazán értem, akkor tájt nem volt még AIDS, HIV.


Az is lehet valami teljesen más oka volt.

2017. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Voltak érthetetlen dolgok pl az ejtőernyősök a 2 évi kiképzés során soha sem kaptak semmilyen tablettát vagy gyógyszert a D napon meg kötelezően bekellet venniük egy "légibetegség" elleni tablettát.Mikor ezt olvastam gondoltam biztos valami koffein tabletta amitől éberebbek lesznek de pár oldal után kiderült hogy bealudtak tőle sokan.Hogy ez is mi volt?
2017. máj. 20. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!