Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne meggyőzni egy...

Hogyan lehetne meggyőzni egy hatodikost a gimnáziumról?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: jól tanuló, okos, hatodikos lány bejutott (bőven nem is utolsóként!) az egyik legjobb gimnázium egyik hatévfolyamos osztályába. Mostanában viszont megváltozott a véleménye: nem akar ebbe az iskolába menni, mert hogy "csak nyolcadikban muszáj elmenni (a mostaniból)", "jó ez az iskola is", stb.


Kérdésem az, hogy hogyan lehetne észheztéríteni? Nyilvánvaló, hogy a jelenlegi helyzetben a hatosztályos gimnáziumnál nincs jobb döntés. Azt nem tudom, hogy kinek a hatására változott meg a véleménye, de gondolom a mostani tanárai könnyen befolyásolják, valamint hallgat azokra az osztálytársakra is, akik "irigységből most már nem akarnak elmenni" (mivel nem jutottak be).


Mielőtt úgy veszitek, hogy dicsekedni jöttem, nem így van, ezért is nem írtam iskolákat. A kérdés teljesen komoly. Köszi előre is a tanácsokat!



2017. máj. 20. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem az a legjobb döntés
2017. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A konkrét iskolákat ismerve én így gondolom. De ha te így látod, kérlek mondj érvet, érveket, hiszen így csak lóg a levegőben.


Szerintem azért van az, amit mondtam, mert az általános iskolában (itt mindenképp) romlik az oktatás színvonala. Egyre több jobb diák megy el, nyolcadikban még ennyire sem fogják őket felkészíteni. A gimnáziumban már gyakorlatilag bent van, legalábbis karnyújtásnyira. Ott 6 évig nem kell aggódjon, simán felkészítik olyan szinten az érettségire, hogy közepen 90+%-ot készülés nélkül kiráz magából. (Lehet mondani, hogy közép így, közép úgy, én ebbe a korosztályba tartozom, és látom, hogy bizony-bizony sokaknak még a kettest is nehéz elérni.) Az emeltre is tökéletesen felkészítik, az egyetemre egyenes útja van. Mi kell ennél több egy gimnáziumtól? Tudom-tudom, "légkör" meg miegyéb, de elsősorban az egyetem a cél, ebben megegyezhetünk. Ha nem így látod, akkor asszem nem feltétlenül ugyan azon a szinten vagyunk.

2017. máj. 20. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:

az is fontos hogy ő mi szeretne lenni, mik a céljai, mi érdekli

én is úgy látom, hogy egy hatosztályos gimnáziumtól sokkal többet kaphat az ember, ott már 7-től komolyabb oktatást kapnak, teljesen más közegben van, így kb. csak a két év menne el a semmibe(ahova én jártam gimiben, ott a hatosztályos matek volt szinte a legjobb a többi osztályhoz képest, szóval nagy előny)

mivel jobb a képzés, ha mást szeretne tanulni, még akkor is könnyebb váltani egy jó helyről, vagy később felvesz fakultációnak még valamit azon kívül amit emelt óraszámba tanul(gondolom tagozatos osztály, ha már hatosztályos)

lehet hülye a kérdés, de ezeket, amiket írtam így mennyire beszéltétek meg?

talán beszéljen olyanokkal, akik oda járnak vagy ott végeztek, ha van ilyen ismerősötök, lehet, hogy motiváló lenne

remélem azért tudtam valami okosat mondani, sok sikert!

2017. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, hogy az a legjobb döntés. (Én is 6 osztályosba mentem, ráadásul egy jó általánosból, de így is ég és föld volt a különbség.)

De ezt nem feltétlenül tudod megértetni egy gyerekkel, akit ebben a korban nem az egyetem érdekel, ami beláthatatlan időtávban, 6 év múlva lesz, csak az , hogy nem az a barátnője fog mellette ülni ezután matekórán, mint eddig, ezért gyerek:)

Jön a nyár, valószínűleg még kb. 100-szor meg fogja gondolni magát oda meg vissza.

Le leszek pontozva, de én beiratnám és kész, akkor is, ha éppen "puffog".


Persze próbálkozhatsz a lelkére beszélni:

- "jó buli" az új közeg, új barátok stb., de ha a jelenlegi helyén is jól érzi magát, akkor ebben nincs sok lehetőség:(

- ha valamilyen tagozatra vették fel, azzal is lehet érvelni

- már végigcsinálta a felvételi "cirkuszt", "megdolgozott érte", legyen büszke az eredményére - ha büszke a tanulmányi eredményére, ez talán bejön

- két év múlva nem kell az egészet újra végigizgulni, és teljesen bizonytalan, akkor hova venné fel, meg az is, hogy milyen iskolák, tagozatok közül lehet majd akkor választani

- továbblépni az általánosból a felnőtté válás része, a gimit is szeretni fogja, de onnan is el kell majd ballagni, az egyetemmel ugyanez, ilyen az élet, új közegek, új kihívások, új barátok

2017. máj. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel.

csak annyit szeretnék tudni, hogy melyik gimiről van szó?

2017. máj. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!