Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik érettségi eredményét...

Daniellucky kérdése:

Melyik érettségi eredményét veszik ilyenkor figyelembe?

Figyelt kérdés

Az orvosira jelentkeztem és több pontom lesz a hagyományos pontszámítás alapján, mint duplázva. A kérdésem az, hogy a tanulmányi pontokon (200) belül az érettségi eredmények átlagára adható 100 pontnál a magyar, matek, töri, nyelv érettségin kívül az ötödiknek mindenképpen a biosznak, vagy kémiának kell lennie az én esetemben?


Felmerülhet a kérdés, hogy "mi más lehetne", de az a helyzet, hogy nekem van egy sokkal jobb (94%) közgazdaságtan emelt szintű érettségim, még 2 évvel ezelőttről és úgy több pontom lenne, ha a biosz/kémia helyett ebben az átlagban azt vennék figyelembe ötödik tárgynak.


Köszönöm előre a válaszokat!



2017. máj. 22. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, úgy tudom hogy orvosin csak a kémia és a biológia érettségi százalékát vehetik figyelembe, de pontosan fent van a felvi.hu-n a szak követelményeinél, nézd meg.
2017. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem fogadjak el emelt szintű biológiai es emelt szintű kemia vagy fizika érettségi kell. Nem is nagyon értem hogy jönne ide a kozgazdasagtan. De a felvin fent van minden hogy mir fogadnak el. [link]
2017. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Éreztem, hogy nem lesz egyértelmű a kérdésem. Az világos, hogy az orvosira a követelmény a biosz és mellé a kémia/fizika. De ezek az érettségi pontokban (200) számítanak egyértelműen. A kérdésem a tanulmányi pontokon belül az érettségik átlagára adható 100 pontra vonatkozik.

Van itt egy leírás erről:

[link]


Ez alapján nekem az jön le, hogy az az ötödik szabadon választható itt lehet a közgáz is, szerintetek nem?


Más oldalakon olvastam, hogy nem lehet csak az adott szakra vonatkozó követelményben szereplő tárgy, de itt a felvi szerintem mást ír.

2017. máj. 22. 10:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legegyszerűbb ha beírod az összes eredményed a felvi pontkalkulátorába, odafigyelve, hogy bizonyítvány vagy tanúsítványod van róla. Az úgy is a számodra a legkedvezőbb számítást fogja kiadni.
2017. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom!
2017. máj. 22. 11:15
 6/12 A kérdező kommentje:
A felvi pontszámító kalkulátor abban a 100 pontban, amit az érettségik átlagára adnak, a közgázt veszi figyelembe. Az érettségi pontoknál természetesen a bioszt és a kémiát.
2017. máj. 22. 11:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 5.tantárgyad bármi lehet a pontszámításban, függetlenül attól, hogy mi a követelmény.:)
2017. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%
Úgy nézve viheted a közgazdaságtant, de hogy akarsz bejutni orvosira, ha nem 5-ös a bioszod és a kémiád? (Ugye itt csak a jegy számít)
2017. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
#8 Nem, rosszul tudod. Itt nem a jegye számít, hanem a %.
2017. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor elsőre értettem jól, ebben az esetben nem viheti a gazdasági érettségit.
2017. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!