Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ennek a kísérletnek a...

Mi ennek a kísérletnek a megoldása?

Figyelt kérdés
Három gázfejlesztő készülékben (külön-külön) lévő nátrium-szulfidra, nátriumszulfitra és nátrium-karbonátra sósavat csepegtetünk. A fejlődő gázokat Lugol-oldatba vezetjük. Ismertesse és magyarázza meg a három esetben megfigyelhető tapasztalatokat!

2017. máj. 22. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Segítek elindítani a gondolatmenetet. Először is felírjuk a reakcióegyenleteket.

Na2S + HCl = H2S + NaCl

Na2SO3 + 2 HCL = H2O + 2NaCL + SO2

Na2CO3 + HCl = CO2 + H2O +NaCl

2017. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, eddig jutottam el, ott akadtam el, hogy nem tudom, hogy ezek Lugol-oldatban hogyan reagálnak
2017. máj. 22. 15:35
 3/3 anonim ***** válasza:

A Lugol oldat az jód.

Jóddal a h2s és az so2 reagál.

Mindkét esetben a jódos víz elszíntelenedik, de a h2s esetében kén keletkezik, ami sárgás színt eredményez a végén.

h2s + i2 -> s + 2hi

2017. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!