Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a szegedi Karolina Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Érdemes oda járni aki érettségi után tovább akar tanulni?Milyen a légkör és az osztályközösségek?Milyenek a tanárok?Milyen az oktatás színvonala?

2017. máj. 22. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Az fizetős ?
2019. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem
2019. jan. 19. 23:35
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Borzasztó, a szart is kihajtják belőled. Persze, megvan az a pár gazdag gyerek, akik támogatják az iskolát, na ők akkor is jó jegyet kapnak, ha rossz napjuk van, de ha téged elkönyveltek egy rosszabb tanulónak, akkor onnan aztán nincs vissza út sorra kapod az egyest, kettest. Ezt nem azért írom, mert hülye vagyok, mivel utána másik iskolában 4,5ös átlagom volt annak ellenére, hogy az is elég szigorú iskola volt. Azt, hogy befogadok csak mondják, eléggé zárt közösség van, az elején biztos ki fognak közösiteni, ez később változhat. Rengeteg órád lesz napi 7-8 minimum, ami azt jelenti hogy legkorábban délután 3kor szabadulsz onnan, de inkább legyen 4 óra és még utána állhatsz neki annak a rengeteg házinak és tanulnivalónak amit ezek adnak, mert minden nap minimum van egy dolgozat is. Az meg csak hab a tortán, hogy megszabják, hogyan sminkelhetsz, öltözködhetsz és milyen lehet a körmöd és a hajad. Nem tudom, miért gondolják, hogy a lányok hajszíne alapján ítélik meg az iskolát. Szerintem, ha nem szeretnél depressziós lenni és egy kis szabadidős is szeretnél magadnak, jó messzire elkerülöd a karolinát.
2020. ápr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Tanulás szempontjából elég brutál, előző sulimhoz képest 1 egész jegyet esett az átlagom. A közösség tényleg nagyon nyitott és befogadó, már az első napon sikerült beilleszkednem az osztályba és a kolesz közösségbe is. Vannak kisebb társaságok akik nem igazán kommunikálnak másokkal, de ha nyitott vagy és barátságos akkor ők is azok lesznek. Alig várom hogy új diákok jöjjönek, szeretnék segíteni nekik hogy ők is olyan jól érezzék magukat a suliban ahogy én.
2020. aug. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
48%

Tanulás szempontjából nem volt vészes (legalábbis nekem nem).

Viszont a tanárok olyan hihetetlenül szűklátókörűek és bigottak, hogy azt nehéz elképzelni. Tagadják az evolúciót. Igaznak tanítják az özönvizet. Amiatt a bigott, valláskárosult népség miatt döntöttem úgy, hogy tetmészettudományt fogok tanulni az egyetemen.

2021. jún. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dorkadió válasza:
Sziasztok! Az általános iskolajarol tudtok valamit? Ott is bigott szentfazek népség van? Ha nem vagy aktív vallasilag, "csak" hívő, akkor esélytelen?
2022. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem kerüld el jó messzire az általános iskolát is, nagyon nagyon szigorúak és vallásosak is, heti 2 hittan óra van, plusz hétvégi misék, reggeli kör ahol ugyanúgy imádkozni kell. ha van más lehetőséged, inkább oda menj.
2022. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én odajártam 5.-től 8.-ig, az A osztályba, tehát 8 osztályos gimis voltam. Erős tanuló voltam, 1-2 négyessel, annyira nem volt megterhelő, de tény, hogy sokkal több óránk volt, mint egy más iskolába járó korunkbelinek. 8. végén az összes jobb képességű osztálytársam velem együtt, átmentünk egy normális gimibe, mert nem akartunk még 4 évet egy börtönben tölteni. Ezalatt azt értem, amit a #3as leírt, nem akarom őt ismételni, teljesen így van.

A tanárok onnantól kezdve elkezdtek minket kiutálni, más osztalytarsainkat is uszitották ellenünk. Ahhoz képest, hogy hívő, keresztény emberek, annyi álszentet én még életemben nem láttam egy helyen.

Persze az élet minket igazolt, mert mi akik még időben eljottunk, ma már neves egyetemekre járunk, akik ott maradtak azokból pedig 90%ban nem lett semmi. Persze a hit majd biztos megsegíti őket 😂


A diakkozosseg alapvetően jó volt, a tanarokkal volt a fő probléma. Rengeteg közösségi program volt, sokszor hétvégén is, amikre ha nem értél rá vagy nem volt kedved menni persze kaptad a beszolasokat tőlük.


Összességében egy rendes, állami iskolával mindenki jobban jár szerintem

2022. febr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek teljesen, a közösség egészen jó, talán az elején kicsit nehezen indul, de pár hónap alatt mindenki belejön, a fő probléma a tanárokkal és a hozzáállásukkal van. nagyon nagyon szigorúak és kivételezőek,az összesnek a saját tárgya a legfontosabb, nagyon nehéz számonkérések vannak, minden héten minimum egy, ami azt jelenti, hogy általában egy nap 2-3 dolgozatot is megírsz, persze, ritkán jelentik be előre, melyik napokon lesznek, csak meglepődsz, hogy ja, megint dolgozat.

Próbálkoznak jó programokkal, mint a sulis majális, de ez azt jelenti hoyg reggel 8től délután 5ig ott kell lenned, semmilyen igazolással nem hiányozhatsz, ami azért baj, mert sok embernek is simán lehet akár szombaton is programja, de nem, ez kötelező, szervezd át a programot. Kedvencem, hogy amíg más iskolák a ballagást lezavarják 2 óra alatt, a Karolina úgy szervezi meg, hogy bemész korán reggel díszíteni, aztán ballagnak, beszédek, aztán átgyalogoltok a Dómba, ott mise, aztán menjetek vissza megint az iskolába, mert el kell pakolni meg már nem is emlékszem, miket kellett még csinálni, de hopp, megint elment majdnem egy egész nap a semmivel.

2022. febr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dorkadió válasza:
100%
Köszönöm mindenkinek a választ! Szívemből éreztem ezt. Nem is megyünk ide. Az alsovarosi iskola lesz. Nem tudom milyen döntés, majd kiderül...
2022. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!