Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A két félév során legalább...

Piriiiii kérdése:

A két félév során legalább hány kreditet kell megszerezni, hogy ne tegyék át az embert önköltségesre?

Figyelt kérdés

És biztos, hogy ez két félévről szól, nem csak egyről?

Én olyasmiket olvasok, hogy, ha már megvan a 18 kredit a két félév során, az jó. De hát ez nem baromi alacsony, amikor kb 30-at kell/ajánlott felvenni csak egy félévre?


2017. máj. 23. 12:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Most olvastam olyat is, hogy a 36-ot érdemes megszerezni, de az meg sok, mert úgy tudom, hogyha az ember több kreditet vesz fel, akkor még fizetnie is kell. Most hogy van ez?
2017. máj. 23. 12:50
 2/9 anonim ***** válasza:

Két félév alatt kell 36 kredit (ha régebben iratkoztál be, akkor csak 30).

Igen, ez valóban kevés, ezért könnyű bent maradni államin - elég hanyagnak kell lenni ahhoz, hogy átsoroljanak (nyilván van persze, aki magánéleti krízis miatt nem tudja teljesíteni, az más tészta).


De amúgy a karod TVSZ-át olvasgasd, biztos vagyok benne, hogy abban is le lesz írva. :)

2017. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Most fejezem be az első évemet.
2017. máj. 23. 13:58
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát, arról, hogy egy félévben hányat kell teljesteni, pont nem találtam semmit, de más hasznos infókat igen.

Viszont közben az is felmerült bennem, hogy ezt a 36 kreditet arányosan elosztva kell megszerezni a két félév során, vagy az arány az mindegy? Mondjuk szerzek 30-at az első félévben, ha a maradék 6-ot megszerzem a másodikban (mondjuk ilyet szerintem elég nehéz csinálni, hogy csak 6 kreditet szerez valaki egy félév alatt), az nem baj? Ezért lenne jó tudni, hogy egy félév alatt mi a minimum kredit.

2017. máj. 23. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs egy félév alatti minimum. Nem is arányosan kell. Ennyi a szabály: két félév alatt 36 kredit.


Miért érdekel amúgy ennyire? Bajban vagy? Még meg tudod menteni a szemesztert, ha belehúzol :D

2017. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez jó hír.

Nem, nem vagyok bajban, így meg pláne nem, mert a 36 az mindenképp meglesz. Vagyis ebben a félévben a 18 az nehezen, de meglesz. Csak most akkor valóban nagyon bele kell húznom, két fosatós vizsgám lesz, ezeken múlik. :D

Köszi a választ. :)

2017. máj. 23. 16:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. :) Sok sikert! Milyen szakon tanulsz?
2017. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
off: Nem tudom, hogy bevezetésre került e már, de az átlagodra is vigyáznod kell, mert már arra is van min. szabály (köszi vikibá)
2017. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szobrásznak tanulok. És Te?

És igen, úgy tudom, hogy a tanulmányi átlag sem mindegy már...

2017. máj. 23. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!