Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettek a Veszprémi Vetési...

Felvettek a Veszprémi Vetési Albert Gimnáziumba francia két tanítási nyelvű osztályba. Aki oda jár/járt vagy esetleg hallott róla tudna egy kicsit mesélni?

Figyelt kérdés
Közösségről, iskolai élet, magáról az oktatásról. Ha valaki az ottani középiskolai koleszról is tud valamit mondani,azt is szívesen fogadom. Előre is köszi a válaszokat.:)

#középiskola #iskola #francia két tan nyelvű
2017. máj. 25. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Èn most végzek francián :)


Maga a szak nem egyszerű, talán az első évet mondják a legnehezebbnek heti 20 franciával. Az elején érdemes nagyon odafigyelni a nyelvre, hogy az alapok jól rögzüljenek, különben a következő pár év szenvedés lesz. Ne csodálkozz, ha az átlagod franciából nem lesz a legjobb - még az osztályunk kitűnő tanulói is kaptak néha egyeseket belőle, ez itt teljesen normális.


Második és harmadik évben választasz második nyelvet és jön be pár új tantárgy (fizika, kémia, biosz). Én azt mondom, ez a középső pár év a legkönnyebb. És itt érdemes a legjobban odafigyelni arra, hogy jó jegyeid legyenek. Nem tudom, hallottál-e róla, de minden évben kiválasztanak 3 diákot, akik ingyenes franciaországi ösztöndíjat kapnak 3 hónapra Aix-les-Bainsbe. Ide viszont kell egy nagyon jó átlag, nyelvvizsga, sporteredmény, bármi plusz, ami másnak nincs. Ha gondolod, szívesen mesélek róla, én tavaly voltam kint így. Ugyanez a 3 hónap elérhető fizetős verzióban is, általában egy osztályból 10-12 diák szokott kimenni Saumurbe, de ez nem olcsó.


Ezen kívül minden évben megyünk osztálykirándulni, ami legtöbbször egy cserekapcsolat keretében zajlik: tehát másfél hét itthon, másfél hét kint. Egy pár hely, ahová én az osztállyal jutottam el: Párizs, Svájc, Monaco, Milánó, Prága, Bécs, Nizza, Lyon... Szóval utazás van bőven, a cserediákok jófejek :)


Utolsó előtti évben választasz fakultációt, ami azt jelenti, hogy az adott tárgyat/tárgyakat két évig emelt óraszámban tanulod. Az érettségi úgy zajlik az utolsó évben, hogy franciából emeltet teszel, míg két másik tárgyból francia nyelven vizsgázol (ezek lehetnek: töri, matek, civilizáció, föci). Ezért kapod meg a felsőfokú francia nyelvvizsgát.


Sajnos nem vagyok koleszos, de a többi osztálytársam szeretett ott lakni. Jó elvileg a társaság. A lánykoliban én is voltam már, semmi extra, de aranyos kis szobáik vannak. A társasági élet nagyban függ attól, hogy milyen az osztályod. Érdemes az elején minél több csapatépítő programra elmenni, bár koleszosként szerintem benne leszel a sűrűjében :)


Ha van konkrét kérdésed a szakkal kapcsolatban, nagyon szívesen segítek! Adj esetleg privátban egy facebook elérhetőséget és kiokosítalak a suliról :))

2017. máj. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok még mindig. A tanárok esetében azt javaslom, hogy próbálj meg jóban lenni akivel csak tudsz. Nem kell nyalni senkinek, de az udvarias, tisztelettudó viselkedés csodákra képes. Sokszor egy-egy tanár jóundulatán múlik az évvégi jegyed, a vizsgád... Szóval nem érdemes senkinél kihúzni a gyufát, mert lehet, hogy utána négy évig végig ő fog tanítani.


Elfelejtettem írni azt is, hogy a Vetésiben van egy vizsgarendszer. Utolsó évben nincs vizsga, csak az érettségi. Egy-egy vizsgára háromszoros jegyet kapsz, ezek általában szóbelik 20-30 tétellel. A franciásoknál ez a következő képpen alakul:

- első félév: francia nyelv

- első év vége: francia nyelv

- masodik év vége: földrajz franciául

- harmadik év vége: magyar irodalom

- negyedik év vége: töri franciául

2017. máj. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon,nagyon köszi ezt a rengeteg infót! Azt hiszem több kérdésem nagyon nincs, mivel leírtad a nagyrészét annak,amire kíváncsi voltam. :)
2017. máj. 28. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!