Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesten egyetemistaként...

Budapesten egyetemistaként meg lehet élni 90 ezer forintból albérletben?

Figyelt kérdés

Most megyek egyetemre és a szüleim és nagyszüleim kb ennyit ígértek hogy a tanév 10 hónapjában (szeptember-június) tudnak támogatni 3-4 éven keresztül, amíg államin vagyok és elvégzem a sulit ennyi idő alatt, úgy hogy lehetőleg nyaranta is dolgozom majd.


Albiba felőlem akár az 567. kerületi cigányputri szomszédságába is mennék, a lényeg tényleg csak az legyen hogy legyen bárhol Budapesten egy saját szobám, ne kelljen koliba vagy bármilyen mással megosztott szobába menni.

Megélhetési költségnek ott van az albérlet, a diák BKV-bérlet, havi két hazautazás (összesen úgy 5 ezer forint) és egy kis kaja. Otthonról úgy is hoznék fagyasztott/előre elkészített kaját és sok egyéb kis apróságra (átlagos árú ruhák, kozmetikai-tisztálkodási eszközök) azt mondták otthon hogyha kell csak szóljak.


Albérletbe azért szeretnék menni, mert a 4 évvel idősebb bátyám mesélte hogy milyen szar volt neki koliban, hogy

A, nem tudott sokszor tanulni a szobatársaitól vagy ha kolibuli volt az épületben

B, nem tudott csajt felvinni magához akkor, amikor csak akart, szobatársak miatt

19/f


2017. máj. 26. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
90 ezerből még az albérleted sem volt kijönni, nem hogy a megélhetés. Nyomorgás nélkül ennek mondjuk minimum a másfélszerese, de inkább a kétszerese kellene.
2017. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
*sem fog kijönni
2017. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Kizárt. Mire kifizeted az egy szobát meg a rezsit,már minimum 60-70 elment.
2017. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy 2 évvel idősebb haverom egy csöves lakótelepen él egy fél szobában mindenestől havi 50 ezer forintért. Voltam nála a nyáron és jó hely: Ágy, mosógép, asztal, szekrény, polc, hűtőgép, mikró. Egy kisebb "félszobája" van a lakáson belül de az a folyosóról nyílik és bőven elfér ott. Ott voltam nála 3 éjszakát (én a földön aludtam egy matracon, ő az ágyában) és a környék is okésnak tűnt. (Nem volt putri, átlagos lakótelep.)


De tényleg nem vagyok tisztában a BP-i árakkal, ezért kérdezem, nem nektek akarok ellent mondani, csak ezt tapasztaltam személyes ismerősön keresztül. Biztosak vagytok abban hogy még valamilyen nyomorult csöves panel lakótelepen sem lehet találni egy kis félszobát mondjuk 50-60 ezer forint körül?

2017. máj. 26. 20:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve nagyon megnőttek az albérlet árak, folyamatosan figyeld a hirdetéseket, és talán van kis esélyed ennyiért szobát találni...
2017. máj. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Több helyen is kérdezősködtem, aránylag belvárosban lévő, ugyanígy félszobás (1 ágy, kis fridzsider, meg egy pult, + putri wc), 100/hó. Nem egy helyen. Tényleg már a legputribb szobákra is pislogás nélkül 80-100/hó-t mondanak. Szóval semmiképpen se belvárosba gondolkodj
2017. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Ha bárhol jó neked akkor szerintem találni fogsz olyat ami mellett meg fogsz élni.

Jelenleg ahol én lakom kb 35-40 ezer között ( hónap és fogyasztás függő) szoktunk lenni rezsivel. Igaz mivel régóta ott lakunk relatíve nem fizetünk sokat. De ha ez nem lenne akkor is kijönnénk úgy max 45- 50 ezer körül.

Javaslom legalább 3-an lakjatok úgy kisebb a rezsi. Egy 3 szobás lakásban így pl mindenkinek külön szobája is lehet.

2017. máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azért elgondolkodnék a kolin vagy magánkolin, nem olyan rossz az, főleg ha kétágyas szobában vagy - ebből a szempontból az albérletes osztott szoba sem rossz. Magam részéről inkább lakok igényes 3 ágyas koliban, mint putri helyen, putri bútorokkal saját szobában. (Laktam olyan helyen hogy rossz rugós ágy volt, hát soha többet, képtelenség azon aludni, meg fájni fog a hátad.) Lényeges pénzt meg lehet takarítani kolival, és hozzá lehet szokni, akkor is ha félénk vagy visszahúzódóbb vagy :)
2017. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!