Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok olyan tantárgyból...

Hogyan tudok olyan tantárgyból érettségizni amit nem tanultam?

Figyelt kérdés

Szóval 2 választható tantárgyam lesz ( fel vagyok mentve), az egyik a földrajz a másik meg nem tudom mi, ( jövőre fogok érettségizni, de kéne már valami elképzelés) mert kettő lenne amiből lehet, az pedig a infó ( kettes vagyok belőle KEGYELEMBŐL) a másik a biosz, na az talán-talán. De mondjuk közlekedési alapismeretekből ( amit nem tanultam) abból eddigi összes érettségi anyagot átlapoztam és az elég jól sikerülne, főleg ha tanulnám is.


Szóval, hogyan tudnák én abból érettségizni amit nem tanultam még?


2017. máj. 26. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Anno, amikor én érettségiztem (tavaly) csak, olyan tantárgyból lehetett, amit legalább egy évig tanultam. De nézz utána interneten, biztos megtalálod, vagy kérdezd meg az osztályfőnöködet.
2017. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"rendes érettségi vizsga", azaz az első alkalommal tett érettségi vizsga esetén csak olyan tantárgyak közül választhatsz, amelyekből a helyi tanterv szerinti kötelezettségeknek eleget tettél (azaz, amit tanultál). DE! A tanterv szerinti tanulmányi kötelezettségeknek eleget tehetsz osztályozóvizsgával is - szóval meg kellene kérdezned az osztályfőnöködet vagy az iskolaigazgatót, hogy van-e lehetőséged osztályozóvizsgát tenni ebből a tárgyból, és akkor érettségizhetsz belőle.
2017. máj. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Épp az a baj, hogy nincs. Élelmiszeripari suli. :)
2017. máj. 27. 09:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor kilőve.

Ha nagyon nem akarsz mást választani, akkor leérettségizel a többiből, de nem kapsz bizonyítványt, és egy későbbi érettségi időszakban már olyanból is érettségizhetsz, amit a középiskoládban nem tanultál (de azért ezt nem javaslom:S)

2017. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!